Aktualności

Technik masażysta to jeden z popularnych kierunków w inowrocławskiej szkole, fot. Łukasz Piecyk
Technik masażysta to jeden z popularnych kierunków w inowrocławskiej szkole, fot. Łukasz Piecyk

Tydzień z inowrocławskim „Medykiem”

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu zaprasza osoby zainteresowanie podjęciem nauki w „Medyku” na indywidulne konsultacje oraz zwiedzanie szkoły. Drzwi placówki są otwarte od poniedziałku do niedzieli (9-15 kwietnia).

 

Szkoła  istnieje ponad 60 lat, jest szkołą publiczną, bezpłatną, kształcącą z pasją. Oferta edukacyjna na rok szkolny 2018/2019 odpowiada na potrzeby rynku i skierowana jest do osób poważnie myślących o swojej przyszłości. Oprócz popularnych  kierunków takich jak: technik masażysta, terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny, opiekunka dziecięca, technik usług kosmetycznych, technik sterylizacji medycznej, technik elektroradiolog, w nadchodzącym roku szkolnym poszerza ofertę o nowe kierunki.

 

Nowością są zawody:

  • technik ortopeda, który zajmuje się m.in. projektowaniem, wykonywaniem oraz sprzedażą sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego w zakładach przemysłowych i rzemieślniczych, realizuje indywidualne zamówienia na przedmioty ortopedyczne;
  • ortoptystka/a mimo, że to mało znany zawód, wcale nie jest w Polsce taki nowy. Istnieje bowiem od ponad 30 lat. Zajmuje się diagnozą i leczeniem niedowidzenia, zeza oraz zaburzeń widzenia obuocznego u dzieci i dorosłych;
  • protetyk słuchu m.in. diagnozuje ubytek słuchu pacjenta, dobiera odpowiedni aparat słuchowy do określonego ubytku słuchu.

 

Ponadto placówka prowadzi również kursy kwalifikacyjne w zawodzie opiekunka środowiskowa, a także opiekun medyczny.

 

Osoby zainteresowane podjęciem nauki w szkole od poniedziałku do niedzieli (9-15 kwietnia) mają możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z uczniami różnych kierunków oraz obejrzenia bogatej bazy dydaktycznej. Organizatorzy proszą o wcześniejsze uzgodnienie terminu pod numerem tel. 52-357-62-22.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką organizacyjną samorządu województwa.

 

Więcej na www.medykino.com.pl

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

9 kwietnia 2018 r.