Aktualności

Plakat

„Tworzywem jest światło” – wystawa w toruńskim WOAK-u

Fotografia to przedmiot wystawy, która zostanie otwarta w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu w piątek (12 czerwca). Jest to druga część konkursowych konfrontacji artystycznych KATAR 2015 dla artystów amatorów.

 

KATAR, czyli Konfrontacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu w tym roku odbywają się po raz dwudziesty czwarty. Są to organizowane przez WOAK spotkania służące prezentacji osiągnięć artystycznych i promocji dokonań artystów amatorów. W Konfrontacjach biorą udział osoby i zespoły mieszkające, studiujące lub pracujące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, które amatorsko zajmują się twórczością artystyczną w dziedzinach: filmu, fotografii, muzyki, tańca i teatru. W ramach tegorocznej edycji, do tej pory odbył się finał w dziedzinie muzyki, o którym między innymi pisaliśmy tutaj.

 

W ogłoszonym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ „Międzynarodowym Roku Światła i Technologii Wykorzystujących Światło” konfrontacje fotograficzne odbywają się pod hasłem „Tworzywem jest światło”. Konkurs jest przewidziany dla dwóch kategorii wiekowych: uczestnicy do 18 roku oraz uczestnicy powyżej 18 roku życia. Podczas piątkowej wystawy, oprócz prezentacji prac, zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Początek o godzinie 17.30 w Galerii Spotkań WOAK. Więcej informacji oraz lista osób, których prace zostały zakwalifikowane na wystawę pokonkursową znajduje się tutaj.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 czerwca 2015 r.