Aktualności

Pozarządówki ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego zorganizują rajdy rowerowe w różnych częściach województwa, fot. Tymon Markowski
Pozarządówki ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego zorganizują rajdy rowerowe w różnych częściach województwa, fot. Tymon Markowski

Turystyczne projekty pozarządówek

Zarząd województwa przyznał wsparcie na organizację imprez turystycznych i krajoznawczych w ramach konkursu na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2019 roku. Suma dofinansowania to 100 tysięcy złotych. Pomoc na organizację rajdów pieszych i rowerowych, konkursów i szkoleń dla przedstawicieli branży turystycznej otrzymały między innymi lokalne organizacje turystyczne, oddziały Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Związek Harcerstwa Polskiego i inne stowarzyszenia zajmujące się organizacją aktywnego wypoczynku. Dofinansowanie z budżetu województwa trafiło też na znakowanie szlaków turystycznych.

 

– Przedsięwzięcia i imprezy organizowane przez organizacje pozarządowe to ważny wkład w rozwój regionalnej oferty turystycznej oraz popularyzację i upowszechnianie turystyki na Kujawach i Pomorzu. To dzięki takim inicjatywom atrakcyjność turystyczna naszego województwa rośnie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wśród wydarzeń, które otrzymały dofinansowanie znalazły się między innymi rajdy rowerowe w całym regionie: Bydgoszczy, Kruszwicy, pojezierzu brodnickim, szlakiem św. Jakuba, borach tucholskich, odnawianie szlaków turystycznych w Bydgoszczy, Grudziądzu, powiecie bydgoskim, a także konkursy w temacie turystyki dla mieszkańców i spotkania krajoznawcze.

 

Lista wszystkich projektów.

 

Na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe trafi w tym roku blisko 6,7 miliona złotych. Zarząd województwa przyznał dofinansowanie w 22 otwartych konkursach ofert (więcej). Wsparcie pozwoli na wykonanie 532 zadań. Uroczystość podpisania umów na pierwsze 30 projektów odbyła się 29 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim (więcej).

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 czerwca 2019 r.