Aktualności

Spektakl „Diwa”, fot. materiały promocyjne Teatru Muzycznego
Spektakl „Diwa”, fot. materiały promocyjne Teatru Muzycznego

Teatr Muzyczny po raz pierwszy na Jordankach

W niedzielę (13 marca) Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu po raz pierwszy zaprezentuje się na scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Podczas gościnnego spektaklu „Diwa” wystąpią aktorki Teatru Żelaznego z Katowic Edyta Herbuś i Małgorzata Bogdańska.

 

Spektakl w reżyserii Grzegorza Kempińsky’ego to podszyty humorem dramat dwóch aktorek – matki i córki. Kobiety spotykają się w dniu rozdania najważniejszej nagrody teatralnej, do której obie są nominowane. Na scenie aktorki, których życiorys nieprzypadkowo pokrywa się z losami ich scenicznych bohaterek. Matka (Małgorzata Bogdańska) teatralna diwa z dorobkiem zawodowych, córka (Edyta Herbuś) jest zaś popularną aktorką serialową. Co wyniknie ze zderzenia dwóch pokoleń, różnych podejść do życia, sztuki i zawodu aktora?

 

Spektakl będzie można zobaczyć w niedzielę o godzinie 18 na scenie kameralnej CKK Jordanki.

 

Teatr Muzyczny po raz pierwszy pokaże spektakl na scenie CKK Jordanki. List intencyjny w sprawie przekazania Jordanek, jako głównej sceny teatru podpisali 16 grudnia marszałek Piotr Całbecki i prezydent Torunia Michał Zaleski (więcej).

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

17 lutego 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 7 marca 2016 r.