Aktualności

„Siostry Parry”, fot. Andrzej Goiński
„Siostry Parry”, fot. Andrzej Goiński

Teatr Impresaryjny w Wiedniu

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny wystąpi dziś (10 listopada)  na międzynarodowym festiwalu teatralnym Mitteleuropäisches Theaterkarussell  w Wiedniu, prezentując  spektakl „Siostry Parry” w reżyserii Piotra Szalszy.

 

Festiwal, organizowany przez wiedeński Teatr Brett, jest pokazem teatrów Europy Środkowej. „Siostry Parry” zainaugurują imprezę, która potrwa do 15 listopada. Podczas festiwalu wystąpią także zespoły ze Słowacji, Czech, Ukrainy i Rosji.

 

„Siostry Parry” to historia dwóch żydowskich sióstr Pegelman, które wiedzione marzeniami o lepszym życiu, wyruszyły z małego galicyjskiego miasteczka wprost do Nowego Jorku. W Ameryce siostry, już pod nazwiskiem Parry, szybko przekonują się, że codzienność nie ma nic wspólnego z rajem. Ta jazzująco-swingująca muzyczna opowieść o marzeniach, miłości, przyjaźni i tęsknocie była pierwszą premierą teatru. Grają: Małgorzata Jakubiec-Hauke, Agnieszka Płoszajska, Kornelia Raniszewska, Mateusz Szymon Burdach, Radosław Smużny, Damian Droszcz.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Więcej informacji na stronie teatru.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 listopada 2015 r.