Aktualności

Plan filmowy w Teatrze Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Plan filmowy w Teatrze Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Teatr Horzycy jest planem filmowym nowej polskiej komedii

Łukasz Simlat i Andrzej Seweryn grają w kręconym właśnie w Teatrze Horzycy i na toruńskim Starym Mieście nowym filmie Michała Grzybowskiego „Sezony”. Produkcję współfinansują samorząd województwa kujawsko-pomorskiego (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 i budżetu województwa) i państwowy Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

To kolejny film, który wspieramy za pośrednictwem działającego od 2018 roku Kujawy Pomorze Film Office, komórki, która jest m.in. naszym punktem kontaktowym dla twórców i producentów zainteresowanych realizacją produkcji filmowych w naszym regionie – wcześniej dołożyliśmy się m.in. do „Excentryków” Janusza Majewskiego. Biuro służy szeroką pomocą – od wskazania miejsc, w których można ulokować filmową narrację, po uzyskanie zgód np. na zamknięcie odcinka drogi na potrzeby filmowców. Celem jest promocja województwa jako miejsca przyjaznego kinematografii i jej twórcom – film jest jak wiadomo wciąż jedną z najbardziej nośnych form promocji.

 

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się z filmowcami na planie filmu w Teatrze Horzycy.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

19 lipca 2023 r.

 

Plan filmowy w Teatrze Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPlan filmowy w Teatrze Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPlan filmowy w Teatrze Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPlan filmowy w Teatrze Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPlan filmowy w Teatrze Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPlan filmowy w Teatrze Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPlan filmowy w Teatrze Horzycy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPlan filmowy w Teatrze Horzycy, fot. Natalia ŁączyńskaPlan filmowy w Teatrze Horzycy, fot. Natalia Łączyńska