Aktualności

Targi Grune Woche 2019, fot. UMWKP
Targi Grune Woche 2019, fot. UMWKP

Targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa zazielenią się ponownie w Berlinie

Po raz 28. nasz region weźmie udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Te największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, o bardzo długich tradycjach, w tym roku odbędą się w dniach 20-29 stycznia. W wydarzeniu bierze udział wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

 

Grüne Woche to impreza targowa, która jest miejscem spotkań producentów żywności z całego świata, którzy prezentują produkty żywnościowe wysokiej jakości, promując swoje marki i testując gusta konsumentów. Równolegle do wystaw, degustacji i pokazów kulinarnych, odbywają się liczne seminaria i konferencje o tematyce rolniczej, ekonomicznej oraz poświęcone powiązaniom producentów surowców i przetwórców.

 

Na stoisku województwa kujawsko-pomorskiego (hala 11.2, stoisko nr 102) na powierzchni 96 metrów kwadratowych prezentowany będzie potencjał gospodarczy naszego regionu poprzez ekspozycję i promocję żywności wysokiej jakości, m.in.: wyroby wędliniarskie, gęsinę, wyroby mleczarskie. Lista przedsiębiorstw, które wezmą udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche 2023 w Berlinie:

  • Zakład Masarski Kwiecińscy Spółka Jawna,
  • Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi,
  • Zajazd przy Kominku Katarzyna Raniszewska,
  • Masarnia Władysławowo Spółka Jawna Roman Zawistowski, Barbara Zawistowska, Andrzej Zawistowski,
  • Tradycyjne Jadło Mirosława Wilk,
  • Zakład Masarski H. i S. Romanowscy.

 

Zaprezentowane zostaną także produkty Grudziądzkiej Spółdzielni Mleczarskiej oraz Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek S.A.

 

Na stoisku województwa będą prezentowane filmy promujące walory turystyczne i przyrodnicze Kujaw i Pomorza oraz produkty tradycyjne. Dostępne będą również materiały informacyjne i promocyjne na temat warunków inwestycyjnych i potencjału gospodarczego w regionie.

 

Udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche organizowany jest w ramach projektu „Kujawy+Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja II”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Rolnictwa i Geodezji

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

20 stycznia 2023 r.