Aktualności

Fot. Daniel Pach
Fot. Daniel Pach

Szybowce, motocross i igrzyska polonijne

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w Toruniu, Światowe Letnie Igrzyska Polonijne w Toruniu oraz motocrossowe Mistrzostwa Polski Strefy Północnej w Lipnie – zapraszamy na współorganizowane przez Urząd Marszałkowski najbliższe imprezy sportowe w regionie.

 

W czwartek (27 lipca) rozpoczęły się w Toruniu Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej organizowane przez Aeroklub Pomorski. W imprezie uczestniczy 58 zawodników z 13 państw: Argentyny, Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Japonii, Polski, Rumunii, Rosji, Szwecji, Szwajcarii i USA.  Konkurencje rozgrywane będą do 5 sierpnia.

 

Zaproszenie na XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne

 

W sobotę rozpoczną się w Toruniu XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne (29 lipca – 6 sierpnia). Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i miasto Toruń. W zawodach weźmie udział blisko 1000 zawodników z 33 krajów. Rywalizacja odbędzie się w 25 dyscyplinach. W programie między innymi piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, biegi i inne dyscypliny lekkoatletyczne, pływanie, tenis, kolarstwo i żeglarstwo, a także golf, szachy, brydż, nordic walking oraz turniej rodzinny i turniej dziecięcy. Zawody odbędą się na kilkunastu obiektach sportowych i terenach rekreacyjnych. Więcej.

 

 

Zaproszenie na zawody motocrossowe

 

W niedzielę (30 lipca, początek o godzinie 12) w Lipnie odbędą się motocrossowe Mistrzostwa Polski Strefy Północnej o Puchary Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego, Burmistrza Miasta Lipna i Wójta Gminy Lipno. Organizatorem imprezy jest Lipnowski Klub Sportowy. Podczas zawodów zobaczymy występy zawodników w klasach MX 65, MX 85, MX 1C, MX 2C, MX OPEN B, MX Junior, MX Master, MX Kobiet i MX OPEN.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 lipca 2017 r.