Aktualności

Fot. Daniel Pach
Fot. Daniel Pach

Sztuka natury w obiektywie

Wystawy fotograficzne, spotkania z uznanymi fotografikami przyrody z kraju i zagranicy oraz przegląd filmów o tematyce przyrodniczej wypełniają program współorganizowanego przez Urząd Marszałkowski XI Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” 2018.

 

– Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego może być doskonałą inspiracją dla twórców fotografii i filmu przyrodniczego. Meandrujące rzeki, rozległe pola i urokliwe lasy oferują mnóstwo atrakcji dla miłośników natury i amatorów wędrówek z aparatem lub kamerą w dłoni – napisał marszałek Piotr Całbecki  we wstępie do publikacji towarzyszącej festiwalowi.

 

Festiwal rozpoczął się wczoraj (19 listopada) we Włocławku. W Centrum Kultury Browar B. odbył się wernisaż wystawy „Na Ścieżkach Natury”. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty z makrofotografii prowadzone przez dr. hab. Adama Adamskiego w Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Dziś (20 listopada) festiwal przenosi się do Bydgoszczy. W Muzeum Fotografii zaplanowało wernisaż wystawy „Sztuka Natury” oraz warsztaty z makrofotografii.

 

Miejscami toruńskiej części festiwalu (23-25 listopada) będą  Dwór Artusa, Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, Muzeum Podróżników, kawiarnia Wejściówka, a także Ogród Zoobotaniczny. W programie zaplanowano pokazy multimedialne i prelekcje zaproszonych gości – uznanych fotografików i filmowców, miłośników nieskażonej i dzikiej natury, znanych podróżników. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą między innymi: Ferenc Bilek z Węgier, Grzegorz i Tomasz Kłosowscy oraz Bartosz Stróżyński. Poza tym odbędą się: pokazy i wystawy konkursowe, pokazy filmów o tematyce przyrodniczej, wernisaże wystaw fotograficznych, warsztaty fotograficzne dotyczące podstaw fotografii oraz poszczególnych dziedzin fotografii przyrodniczej dla młodzieży szkolnej i dorosłych i rozstrzygnięcie konkursów festiwalowych.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie www.sztukanatury.pl.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

20 listopada 2018 r.