Aktualności

Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Mroczy, fot. Tymon Markowski
Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Mroczy, fot. Tymon Markowski

Sztangiści pierwsi sprawdzili halę w Mroczy

Odbywające się w miniony weekend mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów były pierwszym wydarzeniem sportowym w nowo otwartej nowoczesnej hali w Mroczy w powiecie nakielskim. Obiekt, zbudowany po sukcesach wywodzących się z lokalnego środowiska sztangistów, powstał z finansowym wsparciem samorządu województwa. Spełnia wszystkie standardy dla organizacji imprez tej rangi, a nawet turniejów międzynarodowych.

 

– Sztangiści z Mroczy zyskali miejsce do organizacji imprez sportowych i treningów na jakie w pełni zasługują. Jestem też przekonany, że będzie ono dobrze służyć lokalnej społeczności – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. 

 

Hala widowiskowo-sportowa o wymiarach 30 na 45 metrów i wysokości 12 metrów – można w niej wydzielić trzy boiska 15 na 24 metry – ma 211 stałych miejsc dla publiczności i możliwość wykorzystania dodatkowych 120 osób. Znajdują się tu również pomieszczenia, w których będą trenować ciężarowcy – sala o powierzchni blisko 300 merów kwadratowych z dwunastoma pomostami dla zawodników. Z nowego obiektu sportowego, w pełni przystosowanego dla osób niepełnosprawnych, będą też korzystać dzieci z miejscowej szkoły podstawowej. Wartość inwestycji to blisko 10 milionów złotych.

 

Rozegrane w Mroczy mistrzostwa Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów były ostatnią kwalifikacją przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro. Startowali między innymi zawodnicy z naszego, regionu z aktualnym mistrzem olimpijskim i mistrzem świata z 2010 roku Adrianem Zielińskim, zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz. Transmisję finałów przeprowadziła publiczna TVP Sport.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 lipca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 4 lipca 2016 r.

 

Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Mroczy, fot. Tymon Markowski Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Mroczy, fot. Tymon Markowski Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Mroczy, fot. Tymon Markowski Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Mroczy, fot. Tymon Markowski Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Mroczy, fot. Tymon Markowski Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Mroczy, fot. Tymon Markowski Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Mroczy, fot. Tymon Markowski Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Mroczy, fot. Tymon Markowski Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów, Mrocza, fot. Tymon MarkowskiMistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów, Mrocza, fot. Tymon MarkowskiMistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów, Mrocza, fot. Tymon MarkowskiMistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów, Mrocza, fot. Tymon MarkowskiMistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów, Mrocza, fot. Tymon MarkowskiMistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów, Mrocza, fot. Tymon MarkowskiMistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów, Mrocza, fot. Tymon MarkowskiMistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów, Mrocza, fot. Tymon MarkowskiMistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów, Mrocza, fot. Tymon MarkowskiMistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów, Mrocza, fot. Tymon Markowski