Aktualności

Pakowanie „Szlachetnej paczki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Pakowanie „Szlachetnej paczki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Szlachetna pomoc potrzebującym

Dzięki zbiórce zorganizowanej wśród pracowników Urzędu Marszałkowskiego udało się zakupić piekarnik, pralkę, okna, voucher na korepetycje z matematyki dla dwóch dziewczynek, artykuły spożywcze, chemiczne oraz tekstylia. Trzy rodziny z regionu otrzymają od nas podarunki w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, które ułatwią im życie. Na ten cel udało się zebrać 11,5 tysiąca złotych. We wtorek (6 grudnia) w urzędzie paczki spakowali marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski wraz z pracownikami.

 

Święta Bożego Narodzenia to czas, który wszyscy powinniśmy spędzać w pogodnej atmosferze, bez trwogi o kolejny dzień. Mamy nadzieję że nasze wsparcie ze „Szlachetną Paczką” pomoże rodzinom z regionu, poprawi ich sytuację materialną i wywoła uśmiech na twarzach  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Do „Szlachetnej Paczki” przyłączamy się już od 11 lat. Wspieramy osoby starsze, samotnie wychowujące dzieci, zmagające się z chorobami, których sytuacja finansowa jest trudna. W tym roku naszą pomoc otrzymał pan Krzysztof z powiatu brodnickiego, który zmaga się z niepełnosprawnością, pani Elżbieta z córkami z Włocławka oraz samotna pani Ewelina z powiatu aleksandrowskiego.

 

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Celem akcji jest pomoc rodzinom znajdującym się niezależnie od nich w trudnej sytuacji materialnej. Przygotowane paczki trafiają do potrzebujących dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 grudnia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 8 grudnia 2022 r.

 

Pakowanie „Szlachetnej paczki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPakowanie „Szlachetnej paczki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPakowanie „Szlachetnej paczki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPakowanie „Szlachetnej paczki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPakowanie „Szlachetnej paczki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPPakowanie „Szlachetnej paczki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP