Aktualności

Obecnie staż w Biurze Regionalnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli odbywają urzędniczki z Włocławka i gminy Białe Błota (powiat bydgoski), fot. Mieszko Matusiak
Obecnie staż w Biurze Regionalnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli odbywają urzędniczki z Włocławka i gminy Białe Błota (powiat bydgoski), fot. Mieszko Matusiak

Szansa na staż w Brukseli

Jeszcze tylko do poniedziałku (14 października) trwa nabór na staż w brukselskim biurze europosła Radosława Sikorskiego dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego naszego regionu. Podczas pobytu w stolicy Belgii stażyści mają okazję poznać codzienne funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego, zdobyć nowe kontakty i doświadczenie w pracy przy europejskich projektach. Informacje o naborze na www.ekip.kujawsko-pomorskie.pl

 

Staż w brukselskich biurach to szansa dla osób, które chcą od wewnątrz poznać tajniki działania instytucji Unii Europejskiej i zdobyć nowe umiejętności, przydatne w dalszej karierze zawodowej – mówi marszałek Piotr Całbecki

 

Program staży w Biurze Regionalnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli oraz w biurach Parlamentu Europejskiego realizowany jest od 2013 roku. Staże organizuje Urząd Marszałkowski we współpracy z kujawsko-pomorskimi europosłami i Kujawsko-Pomorskim Stowarzyszeniem Europa Kujaw i Pomorza. Do tej pory skorzystało z nich 42 pracowników administracji publicznej.

 

Podczas blisko miesięcznego pobytu w stolicy Belgii stażyści poznają codzienną pracę biur, uczestniczą w konferencjach, seminariach i briefingach, monitorują publikacje najnowszych aktów prawnych Unii Europejskiej, tworzą sieci nowych kontaktów i pracują nad umacnianiem pozytywnego wizerunku naszego województwa za granicą.

 

Staże skierowane są do pracowników lokalnych samorządów, ich jednostek organizacyjnych oraz organizacji pozarządowych, zrzeszonych w Kujawsko-Pomorskim Samorządowym Stowarzyszeniu Europa Kujaw i Pomorza. Należy do niego 47 podmiotów – gminy miejskie i wiejskie, starostwa powiatowe oraz Urząd Marszałkowski (lista wszystkich członków).

 

W programie biorą udział osoby z przynajmniej rocznym stażem pracy, które komunikatywnie posługują się językiem angielskim i pozytywnie przeszły tekst wiedzy na temat Unii Europejskiej.

 

Do 14 października trwa kolejny nabór na staż, który rozpocznie się 4 listopada i trwać będzie do 15 grudnia. Opiekunem stażystów będzie europoseł Radosław Sikorski.

 

Więcej informacji o programie i niezbędne dokumenty na stronie www.ekip.kujawsko-pomroskie.pl

 

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza zostało powołane z inicjatywy samorządu województwa. Do głównych zadań organizacji należy przygotowywanie i realizacja programów szkoleniowych i stażowych dla pracowników administracji publicznej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 października 2019 r.