Aktualności

Festiwal Wisły we Włocławku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Festiwal Wisły we Włocławku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Festiwal Wisły i Nine Hills Festival

Weekend upłynie nam pod znakiem Festiwalu Wisły i chełmińskiego Nine Hills Festival. Imprezy wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Na kujawsko-pomorskim odcinku królowej polskich rzek przez cały tydzień odbywać się będą festiwalowe wydarzenia. Tegoroczne święto Wisły rozpocznie się w sobotę (12 sierpnia) na Bulwarach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Włocławku. Na przybyłych czekać będzie wiele atrakcji, stoiska prezentujące dawne rzemiosło i zawody, bezpłatne rejsy, zwiedzanie festiwalowych statków i łodzi oraz koncerty. Dla miłośników poezji przygotowano rejsy galarem „Maria”, na którym usłyszymy fragmenty wiślanych wierszy i pieśni w wykonaniu aktorów i poetów z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej oraz z Trójmiasta. Wydarzenia festiwale odbywać się będą także w Toruniu i po raz pierwszy w Starym Fordonie w Bydgoszczy.

 

Program na stronie www.festiwalwisly.pl

 

W najbliższy piątek (11 sierpnia) startuje Nine Hills Festival, wielowymiarowy projekt artystyczny, wpisany w architektoniczną przestrzeń Chełmna. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest sztuka fantazji. W programie trwającej przez trzy dni imprezy znalazły się koncerty muzyki alternatywnej, eksperymentalnej, folkowej i jazzowej, spektakle teatralne, instalacje artystyczne i zwiedzanie chełmińskich zabytków. Podczas festiwalu podwórka Starego Miasta zamieniają się w warsztaty sztuki, stają obszarem działań społecznych i animacyjnych. Działania wprowadzane są do kościołów i piwnic. Część z nich rozgrywa się w plenerze.

 

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 sierpnia 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 11 sierpnia 2023 r.