Aktualności

V Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
V Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Święto Województwa: Fiesta balonowa (galeria zdjęć)

Święto Województwa to nie tylko taniec, muzyka i zabawa, ale także tradycyjna już fiesta balonowa. Balony wylatywały od piątku do niedzieli (10-12 czerwca) z terenu toruńskiego Aeroklubu Pomorskiego. Pokaz balonów odbył się na placu cyrkowym w piątek (10 czerwca), a przejazd samochodów z włączonymi palnikami w sobotę (11 czerwca).

 

W miniony wtorek (7 czerwca) odbyła się uroczysta sesja i oficjalne obchody w Toruniu. Za także nami imprezy w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Grudziądzu i we Włocławku. Sobotnie popołudnie (11 czerwca) upłynęło w galaktycznych zakątkach Torunia, gdzie w ramach Astrofestiwalu można było znaleźć mobilne planetarium, wziąć udział w symulacjach lotów kosmicznych, warsztatach plastycznych i uzyskać porady medyczne. Wieczór spędziliśmy „Pod wspólnym niebem”, gdzie podczas koncertu wystąpiły polskie i ukraińskie gwiazdy. Święto Województwa zwieńczy rozdanie Nagród Marszałka, które odbędzie się już w najbliższy wtorek (14 czerwca).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 czerwca 2022 r.

 

V Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPV Fiesta Balonowa w ramach Święta Województwa, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP