Aktualności

Święto Twierdz Chełmno - informacja

Święto Twierdzy Chełmno

W sobotę (9 maja) w forcie II Twierdzy Chełmno w miejscowości Dorposz Szlachecki w gminie Kijewo Królewskie (powiat chełmiński) odbędzie się szósta edycja Święta Twierdzy Chełmno. Organizację imprezy wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Tegoroczna edycja Święta Twierdzy Chełmno odbywa się pod hasłem sarmackie dziedzictwo i będzie nawiązywała do tradycji polskiej szlachty. Pokaz historyczny nawiązujący do czasów Rzeczpospolitej szlacheckiej przygotują członkowie Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Podczas wydarzenia będzie także czynny mobilny punkt informacyjny LGD Vistula Terra Culmensis. Będzie można skosztować parowanego ziemniaka z parnika z olejem rzepakowym tłoczonym na zimno oraz tradycyjnej polskiej zupy zalewajki.

 

Więcej informacji na facebookowym profilu organizatora Fundacji „Twierdzy Chełmno”.

 

Święto Twierdzy Chełmno to nie jedyna interesująca impreza w najbliższy weekend w powiecie chełmińskim. W piątek (8 czerwca, początek o godzinie 17) – na Rynku w Chełmnie odbędzie się impreza w ramach Święta Województwa. W programie koncert Majki Jeżowskiej, Potańcówka Międzypokoleniowa, pokaz tańca Jana Klimenta i Lenki Klimentowej, a na zakończenie koncert Anity Lipnickiej. Więcej o Święcie Województwa tutaj.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 czerwca 2018 r.

 

Plakat - Święto Twierdz Chełmno 2018