Aktualności

Święto Kapusty

Święto Kapusty w Brukach

Zawody sportowe z kapustą w roli głównej, konkurs kulinarny i quiz wiedzy „Kapuściany Omnibus” to tylko niektóre atrakcje Święta Kapusty, które odbędzie się w sobotę (19 września) w Brukach Unisławskich (powiat chełmiński).

 

Podczas imprezy (początek o godzinie 15) zaprezentują się panie z kół gospodyń wiejskich, które za symboliczną opłatą będą raczyły smakoszy potrawami z kapusty. Swoje produkty serwować będą też gospodarstwa agroturystyczne. Na uczestników imprezy czekają również oryginalne konkurencje sportowe i konkursy. Będzie też widowiskowa parada kapuściana, kapuściane studio fotograficzne oraz mecz piłkarski. Tradycyjnie przewidziano pokazy szatkowania i ubijania kapusty. Dowiemy się też o zdrowotnych właściwościach tej rośliny.

 

W części artystycznej zaśpiewają zespoły „Unisławianki”, „Nasze Wspomnienia”, „My”, zagra też orkiestra dęta z Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu. Pojawią się stoiska twórców ludowych, bar i lunapark. Nie zabraknie wystawy fotografii poświęconej „Święcie Kapusty” z poprzednich lat. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił na stoisku poświęconym robotyce, stoiska ekologiczne przygotuje Szkoła Leśna na Barbarce, będzie można też odwiedzić stoisko Pit-Bikeów – małych motocykli crossowych, czy poznać różne rodzaj szczególnie zabytkowej  broni. Nowością będzie pokaz drobnych zwierząt hodowlanych. Gwiazdą wieczoru będzie Zbigniew Wodecki. Każdy będzie też mógł ogrzać się przy ognisku.

 

Plakat Święto Kapusty 2015 - Bruki Unisławskie

 

Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu

 

15 września 2015 r.