Aktualności

Spotkanie ze stypendystami, marzec 2024, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Spotkanie ze stypendystami, marzec 2024, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Stypendia dla prymusów – nabór jeszcze tylko dziś!

Nawet 5 tysięcy złotych otrzymają najbardziej pracowici i utalentowani uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach nowego marszałkowskiego programu stypendialnego „Prymus Pomorza i Kujaw Plus”. Nabór wniosków jeszcze tylko dziś do godz. 23.59. Regulamin i generator wniosków

 

– Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni bardzo wiele, by związane z kształceniem wydatki nie obciążały nadmiernie budżetów rodzin. Zależy nam, by uzdolnieni młodzi ludzie mieli warunki ku temu, by w pełni wykorzystać swój potencjał – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Program „Prymus Pomorza i Kujaw Plus” adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz uczniów wszystkich klas liceów ogólnokształcących, ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia i liceów sztuk plastycznych, którzy uzyskali szczególne osiągnięcie w roku szkolnym 2022/2023.

 

Wszystkie informacje i aktualności dotyczące programu

 

Kontakt do osób obsługujących program:

 

W tym roku stypendia edukacyjne trafiły już do ponad 1,2 tys. uczniów (w ramach programów Zawodowe Talenty Kujaw i Pomorza i Prymus Pomorza i Kujaw II).

 

Zobacz Ambitni, pracowici, uzdolnieni – spotkanie z prymusami

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 lipca 2024 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 lipca 2024 r.