Aktualności

Spotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj Kuras
Spotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj Kuras

Stylista pomaga w rozmowie o pracę

Zagrożone wykluczeniem społecznym młode kobiety, które chcą pewnie i w dobrym stylu rozpocząć karierę zawodową uczestniczyły w piątek (14 czerwca) w warsztatach odbywających się w Szkole Wizażu TEB Edukacja Toruniu. Spotkania ze stylistami, wizażystami i doradcami organizowane są w ramach inicjatywny Bank Ubrań, łączącej wsparcie społeczne ze światem mody.

 

Bank Ubrań powstał, by wspierać kobiety, którym z różnych przyczyn na początku drogi zawodowej jest trudniej niż innym. Celem projektu jest przekazanie młodym kobietom wiedzy z dziedziny dress code’u i pokazanie, że u progu kariery zawodowej można czuć się komfortowo i pewnie dzięki dobrze dobranym ubraniom, fryzurom i stylizacjom.

 

Do udziału w warsztatach zaprosiliśmy 10 młodych kobiet, wychowanek pieczy zastępczej z miasta Torunia i okolicznych miejscowości. Każda z nich wzięła udział w szkoleniu podnoszącym pewność siebie oraz szkoleniu na temat stylizacji; otrzymała też informacje o odpowiedzialnej konsumpcji, indywidualnie dobrany zestaw ubrań do pracy i szkoły oraz możliwość wypożyczania kolejnych ubrań.

 

Zajęcia prowadzą profesjonaliści współpracujący z Bankiem Ubrań, w tym doradcy, wizażyści, fryzjerzy, fotografowie, styliści oraz specjaliści od komunikacji społecznej i wizerunku. Warsztaty prowadzone są w miastach w całej Polsce. Spotkania odbyły się już w Warszawie i Krakowie, a każde z nich spotkało się z dużym entuzjazmem uczestniczek. 

 

Szczególnym wydarzeniem w ramach projektu jest wspólna sesja zdjęciowa dla jednego z ogólnopolskich magazynów, w której wezmą udział ambasadorki projektu, profesjonaliści oraz przedstawicielki korporacji i dziewczyny wystylizowane w Banku Ubrań.

 

Więcej informacji na profilu Facebook Banku Ubrań

 

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

14 czerwca 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2019 r. 

 

Spotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj KurasSpotkanie w ramach projektu Bank Ubrań, fot. Mikołaj Kuras