Aktualności

Odnowiona komenda powiatowa PSP w Lipnie, fot. z arch. PSP Lipno
Odnowiona komenda powiatowa PSP w Lipnie, fot. z arch. PSP Lipno

Strażackie siedziby po termomodernizacji

Termomodernizacja siedmiu strażackich komend powiatowych to jeden z projektów inwestycyjnych Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej realizowanych dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W piątek (27 listopada) członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska uczestniczyła w uroczystym otwarciu odnowionej komendy powiatowej strażaków w Lipnie. Środki Urzędu Marszałkowskiego umożliwiły też budowę strażackich siedzib w Żninie i Łubiance.

 

– Samorząd województwa systematycznie wspiera Państwową Strażą Pożarne oraz strażaków ochotników. Pomagamy w zakupie sprzętu i wyposażenia oraz modernizacji i rozbudowie infrastruktury.  Dzięki wsparciu w ramach naszego RPO w Łubiance powstaje centrum szkoleniowe dla wszystkich strażaków, a w Żninie nowa siedziba komendy powiatowej PSP – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Zrealizowany przez Komendę Wojewódzką PSP w Toruniu projekt termomodernizacji objął 10 budynków na terenie siedmiu miejskich i powiatowych komend:

  • budynek główny KP PSP w Chełmnie,
  • budynek warsztatowy KP PSP w Chełmnie,
  • budynek socjalny KP PSP w Chełmnie,
  • budynek JRG (jednostki ratowniczo-gaśniczej) nr 2 KM PSP Grudziądz,
  • budynek główny KP PSP Lipno,
  • budynek główny KP PSP w Mogilnie,
  • budynek główny KP PSP Sępólno Krajeńskie,
  • budynek główny (administracyjno – garażowy) KP PSP w Tucholi,
  • budynek socjalno – garażowy KP PSP w Tucholi,
  • budynek główny KM PSP Włocławek.

 

Prace objęły między innymi wymianę stolarki okiennej, drzwiowej oraz wrót garażowych, ocieplenie ścian i dachów, modernizację instalacji centralnego ogrzewania, regulację hydrauliczną obiektów oraz ocieplenie podłóg. Efekt to zmniejszenie strat ciepła i kosztów eksploatacji obiektów oraz poprawa estetyki budynków. Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia to ponad 8 milionów złotych. Wsparcie z naszego RPO wyniosło 6,5 miliona złotych. Konferencja kończąca realizację projektu odbędzie się dziś (16 października) w Pałacu Kobylniki koło Kruszwicy.

 

Dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego dla kujawsko-pomorskich strażaków trafiło też między innymi na budowę ośrodka szkoleniowego w Łubiance oraz nowej siedziby komendy powiatowej PSP w Żninie, zakup ekwipunku dla Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zakup samochodów przez Komendę Wojewódzką PSP.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 października 2015 r.

ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2015

 

Konferencja kończąca realizację projektu, fot. Komenda Wojewódzka PSP w ToruniuKonferencja kończąca realizację projektu, fot. Komenda Wojewódzka PSP w ToruniuKonferencja kończąca realizację projektu, fot. Komenda Wojewódzka PSP w ToruniuKonferencja kończąca realizację projektu, fot. Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu

 

Odnowiona komenda powiatowa PSP w Lipnie, fot. z arch. PSP LipnoOdnowiona komenda powiatowa PSP w Lipnie, fot. z arch. PSP LipnoOdnowiona komenda powiatowa PSP w Lipnie, fot. z arch. PSP LipnoOdnowiona komenda powiatowa PSP w Lipnie, fot. z arch. PSP LipnoOdnowiona komenda powiatowa PSP w Lipnie, fot. z arch. PSP LipnoOdnowiona komenda powiatowa PSP w Lipnie, fot. z arch. PSP LipnoOdnowiona komenda powiatowa PSP w Lipnie, fot. z arch. PSP Lipno