Aktualności

Wizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Wizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Stolno: jak dobrze wykorzystać potencjał

Marszałek Piotr Całbecki wizytował wczoraj (28 kwietnia) gminę Stolno w powiecie chełmińskim. W towarzystwie wójta Jerzego Rabeszki odwiedził rozbudowujący się zakład produkcyjny firmy Stiegelmeyer, która jest znaczącym producentem mebli medycznych, i uczestniczył w ceremonii otwarcia świetlicy wiejskiej w Oborach.

 

Działająca w Stolnie spółka Stiegelmeyer należy do operującej na światowym rynku mebli medycznych niemieckiej Grupy Stiegelmeyer z centralą w Herford w Nadrenii Północnej -Westfalii. Produkuje wysokiej jakości meble szpitalne i takie, które ułatwiają opiekę nad osobami przewlekle chorymi. Marszałek Piotr Całbecki zwiedził linię produkcyjną, halę testową i budowę nowej hali.

 

– Kilkaset zatrudnionych tu osób pracuje w światowych standardach bezpieczeństwa pracy, wkrótce dołączy do nich kilkuset nowych pracowników. Jeśli szukać kierunków rozwoju naszego województwa, to jeden z nich może symbolizować to miejsce, gdzie dokonała się transformacja w zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Chylę czoła przed władzami gminy, które mądrze planują jej rozwój. Gmina nie zatraciła charakteru rolniczego, w dużej mierze sielskiego, a jednocześnie mamy tu enklawę przemysłową zatrudniającą pół tysiąca osób. To jest przykład jak można wykorzystać potencjał – stwierdził w rozmowie z dziennikarzami marszałek Piotr Całbecki.

 

Świetlica w Oborach powstała na miejscu zrekultywowanego dawnego dzikiego wysypiska śmieci dzięki środkom pozyskanym przez lokalną społeczność z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Jej otwarcie było niecierpliwie wyczekiwane przez mieszkańców, bo we wsi brakowało miejsca spotkań m.in. dla prężnie działającego Koła Gospodyń Wiejskich i lokalnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

– Ten obiekt w malowniczym krajobrazie ziemi chełmińskiej będzie służyć wszystkim mieszkańcom Obór i okolicznych miejscowości. Warto tu też przyjechać z Torunia czy Chełmna, by odetchnąć na łonie prawdziwej jeszcze polskiej pomorskiej wsi. Finansowanie inwestycji nie obyło się bez funduszy unijnych, ale najważniejsza jest inicjatywa – wójta i radnych, mieszkańców. Zbudowaliście to miejsce spotkań sami sobie. Gratuluję pięknie zrealizowanej idei sąsiedzkiej współpracy – mówił gospodarz województwa podczas uroczystości w Oborach.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 kwietnia 2022 r.  

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2022 r.

 

Wizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta w firmie Stiegelmeyer, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPBudowa nowej hali, fot. serwis prasowy Stiegelmeyer  Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Oborach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Oborach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Oborach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Oborach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Oborach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Oborach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Oborach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Oborach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Oborach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Oborach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP