Aktualności

Wejście do budynku parlamentu europejskiego, fot. Jacek Piotrowski dla UMWKP
fot. Jacek Piotrowski dla UMWKP

Staże w Brukseli – trwa nabór uzupełniający

Do 21 marca trwa nabór uzupełniający do programu stażowego, który kierujemy do pracowników jednostek samorządu terytorialnego naszego regionu. To szansa na zdobycie cennego doświadczenia i przekonanie się jak wygląda codzienna praca w biurach Parlamentu Europejskiego. Szczegółowe informacje o naborze na www.ekip.kujawsko-pomorskie.pl

 

– Staż w brukselskich biurach to szansa dla osób, które chcą od wewnątrz poznać działania instytucji Unii Europejskiej i zdobyć nowe umiejętności, przydatne w dalszej karierze zawodowej – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Program staży w Biurze Regionalnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli oraz w strukturach Parlamentu Europejskiego realizowany jest od 2013 roku. Staże organizuje Urząd Marszałkowski we współpracy z europosłami z naszego regionu Radosławem Sikorskim i Kosmą Złotowskim, oraz Kujawsko-Pomorskim Stowarzyszeniem „Europa Kujaw i Pomorza”.

 

Staże skierowane są do pracowników samorządów w regionie, ich jednostek organizacyjnych (m.in. placówek edukacyjnych i kulturalnych) oraz organizacji pozarządowych, zrzeszonych w Samorządowym Stowarzyszeniu „Europa Kujaw i Pomorza”. Należą do niego gminy miejskie i wiejskie, starostwa powiatowe oraz Urząd Marszałkowski. Lista wszystkich członków.

 

Dodatkowy nabór kandydatów na dwa wolne terminy dla czterech osób w Biurze Regionalnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli trwa do 21 marca. Staże odbędą się w terminach:

  • 8 – 23 czerwca
  • 30 listopada – 15 grudnia

 

Aplikacje należy przesyłać na adres: j.zielinska@kujawsko-pomorskie.pl

 

Staż to szansa na poznanie codziennej pracy biur, uczestnictwo konferencjach, seminariach i briefingach, stworzenie sieci nowych kontaktów i praca nad umacnianiem pozytywnego wizerunku naszego województwa za granicą. W programie udział mogą wziąć osoby z przynajmniej rocznym stażem pracy, które komunikatywnie posługują się językiem angielskim i pozytywnie przejdą test wiedzy na temat Unii Europejskiej.

 

Więcej informacji o programie na stronie www.ekip.kujawsko-pomorskie.pl

 

Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza

Włocławska 167 w Toruniu (budynek A, pok. 224).

Tel. 56 699 55 24

 

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza zostało powołane przez samorząd województwa. Do głównych zadań organizacji należy przygotowywanie i realizacja programów szkoleniowych i stażowych dla pracowników administracji publicznej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 lutego 2022 r.

 

Ostatnia aktualizacja: 15 marca 2022 r.