Aktualności

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z szefem JFTC generałem majorem Norbertem Wagnerem
Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z szefem JFTC generałem majorem Norbertem Wagnerem

Spotkanie z szefem JFTC

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się w piątek (28 stycznia) w siedzibie Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (Joint Force Training Centre – JFTC) w Bydgoszczy z dowodzącym ośrodkiem generałem majorem Norbertem Wagnerem. To pierwsze spotkanie gospodarza województwa z nowym szefem JFTC, który pełni swoją funkcję od października.

 

Urodzony w 1962 roku generał major (czyli generał dywizji) Norbert Wagner jest oficerem niemieckiej Bundeswehry, w której służy od 1981 roku. Pracował m.in. w Ministerstwie Obrony swojego kraju, był szefem zespołu doradczo-łącznikowego misji NATO w Kosowie, a ostatnio stał na czele  Dowództwa Szkolenia Wojsk Lądowych niemieckiej armii w Lipsku.

 

Centrum Szkolenia Sił Połączonych jest ośrodkiem szkoleniowym NATO podległym Dowództwu ds. Transformacji w Norfolk, zostało utworzone w Bydgoszczy w 2004 roku. Jego misją jest szkolenie oficerów z krajów wchodzących w skład NATO oraz współdziałających z Sojuszem Północnoatlantyckim w ramach programu Partnerstwo dla Pokoju, a także upowszechnianie nowych technologii na najwyższych szczeblach dowodzenia.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 stycznia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 31 stycznia 2022 r.

 

Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z szefem JFTC  generałem majorem Norbertem WagneremSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z szefem JFTC  generałem majorem Norbertem WagneremSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z szefem JFTC  generałem majorem Norbertem WagneremSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z szefem JFTC  generałem majorem Norbertem WagneremSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z szefem JFTC  generałem majorem Norbertem WagneremSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z szefem JFTC  generałem majorem Norbertem WagneremSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z szefem JFTC  generałem majorem Norbertem WagneremSpotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z szefem JFTC  generałem majorem Norbertem Wagnerem