Aktualności

fot. RDP

Spotkania z psychoterapią

Interesujące prelekcje praktyków psychoterapii oraz bezpłatne warsztaty i konsultacje terapeutyczne składają się na program III Regionalnych Dni Psychoterapii (19-23 października). Spotkania, których wiodącym tematem są relacje interpersonalne, odbędą się Toruniu, Włocławku i Inowrocławiu. Organizatorami są Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz samorząd województwa i samorząd Torunia.

 

Hasło dni brzmi „W związku ze związkiem”, tematyka dotyczy przede wszystkim tego, co dzieje się w związkach i parach – miłości i bliskości, problemów w komunikowaniu i okazywaniu emocji, kryzysów i zdrady, przemocy i samotności. Wśród innych propozycji między innymi bajka terapeutyczna jako klucz do psychiki dziecka (warsztaty na które można zapisać dzieci 5-10 lat), wykład dla rodziców nastolatków przeżywających bunt okresu dojrzewania i warsztaty dla rodziców zainteresowanych wspomaganiem rozwoju własnych dzieci, a także wykłady psychologów pracującymi w toruńskiej Straży Miejskiej (procedura niebieskiej karty, stalking). Dodatkową możliwością są bezpłatne indywidualne konsultacje psychoterapeutyczne.

 

Na zajęcia zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez względu na miejsce zamieszkania. Będą się odbywały w Toruniu (w kampusie Wyższej Szkoły Bankowej), Włocławku (przychodnia Lekamed) i Inowrocławiu (Niepubliczna Bursa przy Narutowicza 34). Wszystkie poprowadzą wysokiej klasy specjaliści, w tym superwizorzy i trenerzy PTP oraz naukowcy związani z polskimi ośrodkami uniwersyteckimi.

 

 

Celem dorocznych spotkań z psychologią stosowaną jest popularyzacja wiedzy na temat psychoterapii i pomocy psychologicznej. Temat ubiegłorocznych brzmiał „Pomiędzy życiem a pracą: w poszukiwaniu harmonii”. Z propozycji udziału w prelekcjach, warsztatach i konsultacjach skorzystało wówczas prawie pół tysiąca osób.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

19 października 2015 r.