Aktualności

Ubiegłoroczna Biała Lokomotywa, fot. materiały organizatora
Ubiegłoroczna Biała Lokomotywa, fot. materiały organizatora

Spotkania poetyckie Biała Lokomotywa

W piątek i sobotę (1 i 2 września) w Łazieńcu (powiat aleksandrowski) odbędą się Ogólnopolskie Spotkania Poetów Biała Lokomotywa. Jest to kameralny festiwal literacki, poświęcony poezji, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości, mieszkającego tuż po II wojnie światowej w Łazieńcu, Edwarda Stachury.

 

Spotkania rozpoczną się w piątek o godzinie 17 w świetlicy wiejskiej w Łazieńcu, w programie między innymi koncert Krzysztofa Stachury i Dawida Gębali pod tytułem „Fabula rasa”, spotkanie autorskie z Anną Małczyńska, autorką książki o „Stachurze”, dwa spektakle teatralne „Hantio” i Towarzysz Smith” oraz slam poetycki. W sobotę zaplanowano o godzinie 12 wolną trybunę poetycką na łące przed domem rodzinnym Edwarda Stachury, oraz, od 16.30 w świetlicy wiejskiej, spotkania autorskie z Beatą Patrycją Klary, Juliuszem Gabryelem, Klarą Nowakowską i Radosławem Wiśniewskim, a także piosenka autorska w wykonaniu Apolinary Polek i koncert Jacka Zawidzkiego.

 

Organizatorami spotkań są Stowarzyszenie Przyjaciół Łazieńca „Cudne manowce”, Gmina Aleksandrów Kujawski i Daria Danuta Lisiecka. Wydarzenie wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji na facebookowej stronie imprezy.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 sierpnia 2017 r.