Aktualności

Otwarcie wystawy Siła kobiety, fot. UMWKP
Otwarcie wystawy Siła kobiety, fot. UMWKP

Silne, waleczne, zdeterminowane – wystawa w Urzędzie Marszałkowskim

Nowotwór – z taką diagnozą mierzy się każdego dnia wiele kobiet. Ich determinacja i walka, jaką toczą na drodze do zdrowia, są niezwykłe. Dwanaście z nich, mieszkanek naszego regionu, zmagających się z chorobą nowotworową, stanęło przed obiektywem Katarzyny Drejling. Efektem współpracy jest wystawa „Siła kobieTy”, którą w piątek (6 października) otworzyła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Wystawa jest dostępna na pierwszym piętrze przed salą sesyjną Urzędu Marszałkowskiego do 26 października. Portrety można oglądać także w centrach handlowych w pięciu kujawsko-pomorskich miastach:

  • w Centrum Handlowym Wzorcownia we Włocławku (od 6 do 10 października),
  • w Galerii Grudziądzkiej w Grudziądzu (od 6 do 12 października),
  • w Centrum Handlowym Plaza w Toruniu (od 13 do 20 października),
  • w Galerii Solnej w Inowrocławiu (od 13 do 20 października),
  • w Centrum Handlowym Focus w Bydgoszczy (od 21 do 27 października)

Wystawa jest częścią cyklicznej akcji organizowanej przed bydgoski oddział Polska Press, a jej partnerem jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Rak piersi jest najczęstszym kobiecym nowotworem złośliwym. W początkowym okresie nie daje żadnych objawów, dlatego tak ważna jest profilaktyka zdrowotna i regularne badania, które pozwolą wykryć najmniejsze zmiany. Wczesna diagnoza to szansa na skuteczne wyleczenie.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

9 października 2023 r.