Aktualności

Jubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Jubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Setny jubileusz inowrocławskiego II LO

23 i 24 września odbyły się obchody jubileuszu 100-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu. To jedna z najlepszych szkół ponadpodstawowych w naszym województwie, co roku zajmująca wysoką lokatę w rankingach.

 

Jak podkreśliła w swoim przemówieniu w inowrocławskim Teatrze Miejskim dyrektor szkoły Maria Żukowska: – Szkoła to nie tylko budynek, to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą.

 

W piątek 23 września uczczono nieżyjących już pracowników szkoły. Oficjalna delegacja zapaliła na ich grobach znicze. Odbyła się też wyjątkowa rada pedagogiczna, w której uczestniczyli obecni i byli nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, a także przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, absolwentka szkoły. Przewodnicząca, wspólnie z dyrektor szkoły Marią Żukowską, wręczyła obecnym i byłym nauczycielom oraz pracownikom liceum specjalnie przygotowane na tę okazję, ufundowane przez marszałka województwa „złote tarcze” II LO. Podczas koncertu jubileuszowego 24 września otrzymali je również zasłużeni absolwenci szkoły. Na uroczystość w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu przybyli nie tylko absolwenci, uczniowie i nauczyciele, ale również parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele kuratorium oświaty.

 

– (…) by szkoła była dla Was nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim zdobywania umiejętności wykorzystywania tej wiedzy w życiu, kształtowania osobowości, rozwijania indywidualnych zainteresowań i pasji. Miejscem, gdzie zawrzecie przyjaźnie na całe życie i do którego za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat będziecie, jak ja dzisiaj, powracać w pamięci z radością i sentymentem – życzyła wszystkim uczniom II LO w Inowrocławiu przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska. Podkreśliła też, że przez 100 lat działalności szkoła wychowała liczne pokolenia i to właśnie wychowankowie liceum stanowią jego najlepszą wizytówkę.

 

Rozpoczynający się rok szkolny będzie obfitował wiele wydarzeń nawiązujących do jubileuszu II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu. Poczta Polska wydała z tej okazji limitowany nakład znaczków z wizerunkiem szkoły.

 

Kancelaria Sejmiku i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

27 września 2022 r.

 

Jubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPJubileusz 100-lecia II LO w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP