Aktualności

Sen w Lubostroniu

Sen w Lubostroniu

Na cztery dni i noce (25-28 czerwca) Pałac Lubostroń w Lubostroniu (powiat żniński), w ramach projektu „Oko nigdy nie śpi”, zamieni się w miejsce prezentacji tego, czym dla człowieka jest sen.  Wydarzenie jest częścią obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 
Tegoroczna, druga edycja projektu odbędzie się pod hasłem: PRZEDMIOT. Od czwartku do niedzieli prezentowane będą filmy, prowadzone rozmowy z twórcami i teoretykami sztuki, realizowane prace (instalacje, performance, koncerty) oraz wystawy. Do udziału w wydarzeniu zaproszono artystów różnych dziedzin, których twórczość dotyka tematu snu. Są wśród nich fotograficy, malarze, pisarze, performerzy, reżyserzy (filmowi i teatralni), kompozytorzy, muzycy. Dzięki temu „Oko nigdy nie śpi“  łączy formułę przeglądu filmowego, panelu dyskusyjnego, wystaw, spektakli teatralnych i happeningów.
 
Dla organizatorów równie istotny będzie wspólnie spędzony czas. Twórcy projektu stawiają sobie za cel ożywienie pałacu i stworzenie atmosfery do twórczej rozmowy, którą będzie można przeprowadzić siedząc w parku i relaksując się przy herbacie.
 
Program wydarzenia organizowanego przez Fundację Kultury Rozruch znajduje się tutaj.
 
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.
 

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

23 czerwca 2015 r.