Aktualności

fot. Instytut Logistyki i Magazynowania
fot. Instytut Logistyki i Magazynowania

Seminarium o elektronicznym fakturowaniu

Bezpłatne seminarium dotyczące obowiązku elektronicznego fakturowania w zamówieniach publicznych, organizowane przez Instytut Logistyki i Magazynowania, odbędzie się 25 września w Urzędzie Marszałkowskim. Zapisy na seminarium przyjmowane są do 18 września.

 

Od 18 kwietnia 2019 roku instytucje publiczne będą zobowiązane przyjmować elektroniczne faktury ustrukturyzowane, wystawiane za usługi i towar zakupiony w ramach zamówień publicznych. Są to takie faktury, które pozwalają na automatyczne przekazywanie i przetwarzanie w komputerowych systemach finansowo-księgowych zamawiających. Przepływ elektronicznych dokumentów odbywać się będzie za pośrednictwem Platformy Elektronicznego Fakturowania (PEF), która powstaje w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Instytut Logistyki i Magazynowania z Poznania.

 

Organizatorem seminarium jest Instytut Logistyki i Magazynowania we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. Spotkanie dotyczące obowiązku elektronicznego fakturowania odbędzie się 25 września w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego.

 

Więcej informacji na stronie: www.efaktura.gov.pl

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

11 września 2018 r.