Aktualności

Fot. Daniel Pach
Fot. Daniel Pach

Seminarium o bezpiecznym eksporcie

„Handlujesz z zagranicą? Zadbaj o swoje interesy! – czyli jak być bezpiecznym w obrocie międzynarodowym” to tytuł bezpłatnego seminarium organizowanego z myślą o przedsiębiorcach, które odbędzie się 11 września w Toruniu. Spotkanie organizuje działające w Urzędzie Marszałkowskim Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) we współpracy z Kancelarią Ostrowski i Wspólnicy sp.k.

 

Wydarzenie skierowane jest do polskich przedsiębiorców z różnych branż, prowadzących wymianę handlową z zagranicą lub planujących ekspansję na zagraniczne rynki. Uczestnicy seminarium poznają odpowiedzi na pytania nasuwające się przy konstruowaniu umów z zagranicznymi (w tym z niemieckimi) partnerami handlowymi:

  • jak uchronić się przed pułapkami kryjącymi się w umowach?
  • jak nie popełnić w nich podstawowych błędów?
  • w jaki sposób tworzyć wybrane klauzule do umów z zagranicznymi kontrahentami, aby zapewnić w nich maksymalną ochronę interesów?
  • jak wygląda dochodzenie należności poza granicami Polski?

 

W tym celu prelegenci dokonają praktycznej analizy przykładowych stanów faktycznych (kazusów), na podstawie których zostaną omówione typowe zagadnienia prawne pojawiające się w międzynarodowym obrocie prawnym, zwracając przy tym m.in. uwagę na zwyczaje handlowe, typowe klauzule oraz ogólne warunki umów stosowane przy ich zawieraniu.

 

 Seminarium odbędzie się 11 września w godzinach 9.30-13.15 w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Więcej informacji, program wydarzenia oraz zapisy

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

6 września 2018 r.