Aktualności

Uroczyste otwarcie wystawy Rodzicielstwo bez barier w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/ Tarantoga.p
Uroczyste otwarcie wystawy Rodzicielstwo bez barier w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/ Tarantoga.p

Samorząd równych szans

Urząd Marszałkowski po raz kolejny otrzymał wyróżnienie w konkursie i tytuł „Samorządu równych szans”. W tym roku otrzymaliśmy nagrodę za kampanię społeczno-informacyjną „Rodzicielstwo bez barier”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 25 listopada w Krakowie.

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego z siedzibą w Krakowie. Celem przedsięwzięcia jest promowanie najlepszych praktyk jednostek samorządu terytorialnego w zakresie polityki na rzecz praw osób niepełnosprawnych i poprawy jakości ich życia.

W tym roku Urząd Marszałkowski otrzymał wyróżnienie za realizację kampanii społeczno-informacyjnej „Rodzicielstwo bez barier”. Projekt ukazywał rodzicielstwo osób niepełnosprawnych ruchowo, niewidomych czy niesłyszących w kategorii spełnienia, świadomych wyborów, a przede wszystkim zdolności i prawa do posiadania szczęśliwej rodziny. Częścią kampanii była plenerowa wystawa prezentująca zdjęcia 24 kujawsko-pomorskich rodzin, w których przynajmniej jedno z rodziców boryka się z niepełnosprawnością. Wystawę prezentowaliśmy w Inowrocławiu, Grudziądzu, Ciechocinku, Włocławku, Bydgoszczy oraz Toruniu. Kampanii towarzyszyły także spoty telewizyjne oraz cykl reportaży i audycji w radiu dotyczących różnych zagadnień związanych z rodzicielstwem osób niepełnosprawnych. Sukces kampanii był możliwy dzięki zaangażowaniu rodzin uczestniczących w przedsięwzięciu oraz samorządów lokalnych. Więcej o kampanii.

 

To już czwarte wyróżnienie przyznane dla Kujawsko-Pomorskiego przez FIRR. W 2013 roku województwo wyróżniono za projekt „Panorama Zakładów Aktywności Zawodowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego” (więcej). W 2010 roku otrzymaliśmy statuetkę i tytuł „Samorządu Równych Szans” za projekt „Rehabilitacja dzieci niewidomych i słabowidzących w warunkach domowych” (więcej). W roku 2009 tytuł „Samorząd Równych Szans” i wyróżnienie zostało przyznane za projekt „Kujawsko-Pomorskie bez barier 2007-2008” (więcej).

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

23 listopada 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 29 listopada 2016 r.