Aktualności

Fot. Piotr Ulanowski freepress.pl
Fot. Piotr Ulanowski freepress.pl

Eksperci praw dziecka w Tucholi i Sępólnie

Rozpoczynamy kolejny cykl spotkań ze specjalistami z Biura Rzecznika Praw Dziecka. W piątek 17 lutego prawnik z warszawskiego biura Rzecznika Praw Dziecka będzie pełnił dyżur w Tucholi i Sępólnie Krajeńskim. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji.

 

Nowością rozpoczynającego się cyklu dyżurów jest to, iż specjalista z Biura Rzecznika  Praw Dziecka w warszawie dyżurował będzie jednego dnia w dwóch miejscowościach. W ten sposób jeszcze więcej osób będzie miało szansę skorzystać z bezpłatnej porady prawnej odnośnie szeroko rozumianego zabezpieczenia praw dzieci.  Pomoc można uzyskać osobiście lub telefonicznie. Najbliższe konsultacje odbędą się piątek 17 lutego w:

  • Tucholi, godz. 10-12 – osobiście w Książnicy Tucholskiej, ul. Pocztowa 7, sala nr 8 (parter) lub dzwoniąc pod numer 52 5590746,
  • Sępólnie Krajeńskim, 14-16, osobiście w Liceum Ogólnokształcącym, ul. Młyńska 42 lub dzwoniąc pod numer 603761032.

 

Podczas dyżuru będzie można poinformować o indywidualnych przypadkach naruszenia praw dziecka. Z konsultacji mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Na dyżur zapraszamy w szczególności osoby chcące zgłosić przedstawicielowi z Biura Rzecznika Praw Dziecka sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec dzieci, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych. Specjalista udzieli porady w zakresie zabezpieczenia praw dziecka przed bezprawną ingerencją i zweryfikuje, czy osoba zgłaszająca problem podjęła właściwe działania.

 

W tym roku kolejne dyżury zaplanowano 17 marca w Nakle nad Notecią i Szubinie oraz 21 kwietnia w Brześciu Kujawskim i Radziejowie. Zorganizowano je w porozumieniu z władzami powiatów i Urzędem Miejskim w Szubinie.

 

W 2016 roku z bezpłatnych porad specjalisty z Biura Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie można było skorzystać w największych miastach województwa. Odbyły się one w przedstawicielstwach Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy (4 lipca), we Włocławku (16 września), w Toruniu (14 października) i w Grudziądzu (18 listopada). Prawnik z warszawskiego biura rzecznika udzielał również porad w ramach ubiegłorocznych wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci oraz Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Dyżur zorganizowano w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym w Toruniu. Więcej tutaj.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego  

14 lutego 2017 r.