Aktualności

Ceremonia podpisania umowy i listu intencyjnego w sprawie finansowania rozbudowy UTP, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP
Ceremonia podpisania umowy i listu intencyjnego w sprawie finansowania rozbudowy UTP, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Rządowe i marszałkowskie środki na rozwój UTP

Są pieniądze na rozbudowę kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Za 47 milionów w bydgoskim Fordonie powstanie nowy budynek dydaktyczny z dużą salą audytoryjną, który rozwiąże problemy lokalowe uczelni, funkcjonującej obecnie w pięciu różnych lokalizacjach. We wtorek (17 kwietnia), z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina, odbyła się ceremonia podpisania umowy o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz gwarantującego wsparcie listu intencyjnego z samorządem województwa.   

 

Nowy gmach o powierzchni użytkowej ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych stanie w kampusie UTP w Fordonie (al. Prof. Sylwestra Kaliskiego) w ciągu trzech lat. Będzie się składał z dwóch autonomicznych czterokondygnacyjnych (licząc z przyziemiem) segmentów – w pierwszym znajdą się przede wszystkim sale dydaktyczne, w drugiej zaplanowano dużą salę audytoryjną, którą, w zależności od potrzeb, będzie można dzielić na dwie lub cztery mniejsze.

 

Na budżet inwestycji złożą się pozostające w dyspozycji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego środki budżetu państwa (30 mln złotych) oraz dotacja celowa samorządu województwa (11 milionów złotych, 30 proc. wartości), a także środki własne uniwersytetu. Start inwestycji jeszcze w tym roku, zakończenie w czwartym kwartale 2020.

 

Podpisy na liście intencyjnym gwarantującym dotację samorządu województwa złożyli w Regionalnym Centrum Innowacyjności marszałek Piotr Całbecki i rektor UTP prof. Tomasz Topoliński. W ceremonii uczestniczył wiceprzewodniczący sejmiku województwa Adam Banaszak.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

17 kwietnia 2018 r.

 

Ceremonia podpisania umowy i listu intencyjnego w sprawie finansowania rozbudowy UTP, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPCeremonia podpisania umowy i listu intencyjnego w sprawie finansowania rozbudowy UTP, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPCeremonia podpisania umowy i listu intencyjnego w sprawie finansowania rozbudowy UTP, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPCeremonia podpisania umowy i listu intencyjnego w sprawie finansowania rozbudowy UTP, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPCeremonia podpisania umowy i listu intencyjnego w sprawie finansowania rozbudowy UTP, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP