Aktualności

60-lecie Domu Dziecka w Rypinie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
60-lecie Domu Dziecka w Rypinie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Rypiński Dom Dziecka ma 60 lat

14 września odbyły się uroczystości jubileuszu 60-lecia Domu Dziecka w Rypinie. Wydarzenie rozpoczęło się w południe w Rypińskim Domu Kultury, po czym świętujący przenieśli się na piknik przed budynkiem placówki. Podopiecznych odwiedził wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski. Przekazał jubileuszowy prezent – telewizor.

Dom Dziecka w Rypinie istnieje od 22 sierpnia 1962 roku. W jego ramach funkcjonuje placówka opiekuńczo-wychowawcza typu specjalistyczno-terapeutycznego, która została otwarta w ubiegłym roku. Jej siedziba to parterowy budynek otoczony zielenią. Podopieczni otrzymują tu pomoc pedagogiczną, psychologiczną i logopedyczną.

W ramach inwestycji wartej ponad 4,6 mln złotych (w tym wparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego – blisko 3,5 mln złotych) placówka zakupiła nowe wyposażenie.

Czytaj: Dom dla dzieci w Rypinie

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

15 września 2022 r.

60-lecie Domu Dziecka w Rypinie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP60-lecie Domu Dziecka w Rypinie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP60-lecie Domu Dziecka w Rypinie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP60-lecie Domu Dziecka w Rypinie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP60-lecie Domu Dziecka w Rypinie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP60-lecie Domu Dziecka w Rypinie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP60-lecie Domu Dziecka w Rypinie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP60-lecie Domu Dziecka w Rypinie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP60-lecie Domu Dziecka w Rypinie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP60-lecie Domu Dziecka w Rypinie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP