Aktualności

Ceremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Ceremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

RPO i PROW: nowe umowy na 7 milionów złotych

Marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz radny województwa Tadeusz Pogoda spotkali się z samorządowcami lokalnym i przedsiębiorcami, którzy podpisali we wtorek (13 grudnia) umowy o dofinansowanie projektów w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Łączna wartość zakontraktowanego dzisiaj wsparcia to ponad 7 milionów złotych.

 

– Jednym z najciekawszych projektów jest rekonstrukcja młyna wodnego w skansenie w Kłóbce, który nie będzie jednak mielił ziarna, ale wytwarzał energię elektryczną. Wszyscy, którzy znają Kłóbkę, wiedzą, że właściwie co roku w skansenie pojawia się nowy obiekt dostępny zwiedzającym – powiedział podczas krótkiego briefingu prasowego marszałek Piotr Całbecki.

 

Odtworzenie młyna, z którego zachowały się jedynie fundamenty i piwnice oraz jaz piętrzący wodę, będzie kosztowało 3 mln złotych, środki pochodzą z RPO 2014-2020. Zakończenie inwestycji we wrześniu przyszłego roku.

 

Lista projektów RPO

 

Wśród umów PROW dominują te dotyczące dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wsparcie wynosi od 50 do 100 tysięcy złotych. Otrzyma je m.in. przedsiębiorca z Nowej Wsi Wielkiej w powiecie bydgoskim na rozruch firmy świadczącej usługę czyszczenia paneli fotowoltaicznych.   

 

– By odnieść sukces w biznesie trzeba być śmiałym, trzeba być pierwszym i trzeba być odmiennym. Myślę, że państwo wszystkie te przymioty posiadają. Pamiętajmy o tym, że pomysły są łatwe, a wdrażanie trudne – podkreśliła w swoim wystąpieniu podczas spotkania z beneficjentami przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska. – Życzę łatwego wdrażania!

 

Lista projektów PROW

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 grudnia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2022 r.

 

Ceremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPCeremonia wręczenia umów o dofinansowanie RPO i PROW, 13 grudnia 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP