Aktualności

III Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski
III Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski

Rozmowy o turystyce

W piątek (6 kwietnia) w Bydgoszczy odbyło się III Regionalne Forum Turystyki pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego. Głównym punktem programu była giełda produktów turystycznych. W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

 

Cel forum to spotkanie z liderami turystyki przyjazdowej, głównie zagranicznej, i zachęcenie ich do korzystania z oferty turystycznej województwa kujawsko-pomorskiego. Chodzi też o wymianę informacji i inicjowanie współpracy wewnątrz regionalnej branży turystycznej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele obiektów hotelarskich, atrakcji turystycznych oraz osoby związane z tworzeniem, komercjalizacją i sprzedażą produktów turystycznych.

 

Po raz pierwszy w programie forum znalazła się Giełda Produktów Turystycznych czyli rozmowy handlowe z przedstawicielami 15 biur zrzeszonych w Forum Turystyki Przyjazdowej przy Polskiej Organizacji Turystycznej. Odbyły się także wykład na temat wprowadzania produktów turystycznych na rynek, prezentacje laureatów Certyfikatu i Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej z 2017 roku (bydgoskie Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz toruńskie Żywe Muzeum Piernika), a także bieżących inicjatyw turystycznych Kujaw i Pomorza. Specjalnie na tę okazję Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna przygotowała katalog ofert turystycznych 2018/2019. W ramach forum touroperatorzy wzięli też udział w dwudniowej (7-8 kwietnia) wizycie studyjnej. Zwiedzili Bydgoszcz, Toruń, Ciechocinek, Inowrocław, Bory Tucholskie oraz Dolinę Dolnej Wisły.

 

Organizatorami forum byli Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz bydgoski oddział Polskiej Izby Turystyki a partnerami strategicznymi Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasto Bydgoszcz. Spotkanie odbyło się w Hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 kwietnia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 7 kwietnia 2018 r.

 

III Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiIII Regionalne Forum Turystyki w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski