Aktualności

Konferencja „Rodzina 2018. Wyznania dla integralności i sposoby interwencji”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Konferencja „Rodzina 2018. Wyznania dla integralności i sposoby interwencji”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Rozmawiamy o rodzinie

W czwartek (15 listopada) w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rodzina 2018. Wyznania dla integralności i sposoby interwencji”. Spotkanie zorganizował samorząd województwa we współpracy z Fundacją Pracownia Dialogu w Toruniu.

 

Zaproszenie na spotkanie skierowano do wszystkich osób pracujących z rodziną, zarówno do nauczycieli i pedagogów, jak i pracowników organizacji pozarządowych, pracowników sektora pomocy i integracji społecznej. 

 

Tematem spotkania była rodzina, jej zadania i problemy. Prelekcję na temat zmian we współczesnej rodzinie i ewolucji ról rodzicielskich poprowadziła dr Katarzyna Suwada z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wykład o cyber zagrożeniach dla młodzieży i problemach suicydologicznych wygłosiła dr Joanna Lessing-Pernak z Domu Uważności w Bydgoszczy.

 

W programie przewidziano także część warsztatową, podczas której prelegenci prowadzili zajęcia dotyczące relacji w rodzinie i budowania bliskości, grup wsparcia i grup samopomocowych, rozwiązywania problemów w rodzinie, problemów dzieci uczestniczących w konflikcie dorosłych oraz nastolatkom i wychowawczym wyznaniom.  

 

Program konferencji wraz z opisem poszczególnych modułów warsztatowych dostępny jest  na stronie.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

15 listopada 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 16 listopada 2018 r.

 

Konferencja „Rodzina 2018. Wyznania dla integralności i sposoby interwencji”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKonferencja „Rodzina 2018. Wyznania dla integralności i sposoby interwencji”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKonferencja „Rodzina 2018. Wyznania dla integralności i sposoby interwencji”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKonferencja „Rodzina 2018. Wyznania dla integralności i sposoby interwencji”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKonferencja „Rodzina 2018. Wyznania dla integralności i sposoby interwencji”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKonferencja „Rodzina 2018. Wyznania dla integralności i sposoby interwencji”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKonferencja „Rodzina 2018. Wyznania dla integralności i sposoby interwencji”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKonferencja „Rodzina 2018. Wyznania dla integralności i sposoby interwencji”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plKonferencja „Rodzina 2018. Wyznania dla integralności i sposoby interwencji”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl