Aktualności

Rajd rowerowy w Bydgoszczy 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP
Rajd rowerowy w Bydgoszczy 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Rowerowy rajd w Dobrzyniu nad Wisłą

Już jutro (14 sierpnia) rowerzyści wystartują z Dobrzynia nad Wisłą (powiat lipnowski), by pokonać liczącą blisko 30 kilometrów trasę wokół miasta. Zapisy na wydarzenie nadal trwają. Kolejny rajd w Toruniu 28 sierpnia – w związku z dużym zainteresowaniem lista uczestników jest już zamknięta.

 

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

 

Rajd w Dobrzyniu nad Wisłą

W tym roku po raz pierwszy rowerzyści będą mieli okazję wziąć udział w przejeździe wokół malowniczo położonego Dobrzynia nad Wisłą w powiecie lipnowskim. Trasa o długości 28 km zacznie się przed Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki przy ulicy Licealnej 1A. Chętni do udział w wydarzeniu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

Rajd w Toruniu

Cykl „Kujawsko-Pomorskie na rowery” zakończy rajd w Toruniu 28 sierpnia, który wystartuje z przystani przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki i poprowadzi głównie trasą po lewej stronie Wisły. Uczestnicy pokonają 23 km, przekraczając rzekę przez oba toruńskie mosty (most im. marszałka Józefa Piłsudskiego zostanie tymczasowo udostępniony).

 

Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe, zawierające m.in. pamiątkową chustę i talon na posiłek. Dla rowerzystów przygotowano również konkursy z nagrodami.

 

Terminy rajdów w cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery:

  • Dobrzyń nad Wisłą (powiat lipnowski) – 14 sierpnia
  • Toruń – 28 sierpnia.

 

Za nami już rajdy w Brodnicy, Kruszwicy (powiat inowrocławski) i Bydgoszczy. Aktualne informacje na temat wydarzeń dla cyklistów można śledzić za pomocą naszej aplikacji, która dostępna jest na stronie cyklu.

 

Kujawsko-Pomorskie na rowery w liczbach:

  • pierwszy rajd zorganizowany przez Urząd Marszałkowski odbył się w 2015 roku
  • przez pięć kolejnych lat w wydarzeniach wzięło udział blisko 10 tysięcy rowerzystów
  • tegoroczny cykl odbywa się w 5 miastach.

 

Trwają także zapisy na 5. edycję Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Enea Pałuki Tour. Impreza rozpocznie się 5 września w Żninie. Chętni udział mogą zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W tym roku już siódmy sezon realizujemy projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. Na obszarze województwa funkcjonuje 35 szkółek, których działalność współfinansuje samorząd województwa. W zeszłym roku w z zajęć kolarskich w naszym regionie skorzystało ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów.

 

Samorząd województwa współfinansuje cztery programy sportu powszechnego, wśród których są nauka pływania dla najmłodszych „Umiem pływać”, a także „Lekkoatletyka dla każdego” oraz program rozwoju i upowszechniania koszykówki.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 sierpnia  2021 r.

 

Rajd rowerowy w Bydgoszczy 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPRajd rowerowy w Bydgoszczy 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP