Aktualności

Tegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Tegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Rowerem przez Bydgoszcz – trwa rejestracja na rajd

Wystartowały zapisy na rajd rowerowy w Bydgoszczy, który odbędzie się 7 sierpnia. Zainteresowanie jest duże, dlatego chętni muszą się spieszyć. W sierpniu fani dwóch kółek będą mogli spróbować swoich sił jeszcze w Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski) i Toruniu.

 

– Coraz częściej wybieramy jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu. Zachęcam do udziału – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

 

Za nami już dwa rajdy w cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”, podczas których uczestnicy pojechali otoczonymi jeziorami i lasami trasami w rejonie Brodnicy i Kruszwicy (powiat inowrocławski). Tym razem cykliści mają pokonać 18 km miejskimi szlakami Bydgoszczy. Chętni muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy. Limit uczestników to 300 osób, na pierwszych 200 zarejestrowanych czekają bezpłatne pakiety startowe, zawierające m.in. pamiątkową chustę i talon na posiłek. Przygotowano też konkursy z nagrodami.

 

Terminy kolejnych rajdów:

  • Bydgoszcz – 7 sierpnia
  • Dobrzyń nad Wisłą (powiat lipnowski) – 14 sierpnia
  • Toruń – 28 sierpnia 

 

Dostępna jest specjalna aplikacja, w której pojawiają się aktualne informacje na temat rajdów. Więcej przeczytać można na stronie internetowej cyklu.

 

Kujawsko-Pomorskie na rowery w liczbach:

  • pierwszy rajd zorganizowany przez Urząd Marszałkowski odbył się w 2015 roku
  • przez pięć kolejnych lat w cyklu wzięło udział blisko 10 tysięcy rowerzystów
  • tegoroczny cykl rajdów odbywa się w 5 miastach.

 

Z myślą o przyszłych kolarskich mistrzach już siódmy sezon realizujemy projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. Na obszarze województwa funkcjonuje 35 szkółek, których działalność współfinansuje samorząd województwa. W zeszłym roku w z zajęć kolarskich w naszym regionie skorzystało ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów.

 

Samorząd województwa współfinansuje cztery programy sportu powszechnego, wśród których są nauka pływania dla najmłodszych „Umiem pływać”, a także „Lekkoatletyka dla każdego” oraz program rozwoju i upowszechniania koszykówki.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

15 lipca 2021 r.

 

Rajd rowerowy w Bydgoszczy 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPRajd rowerowy w Bydgoszczy 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPRajd rowerowy w Żninie 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP