Aktualności

Centrum sportu UKW

Rośnie centrum sportu UKW

Dobiega końca realizacja drugiego etapu budowy nowoczesnego Centrum Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Przy otwartych w 2013 roku hali sportowej oraz basenie powstały wielofunkcyjne boiska, korty tenisowe oraz budynek zaplecza. Budowa uniwersyteckiego kompleksu sportowego jest możliwa dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

– Inwestycje prowadzone na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego dzięki wsparciu z RPO to przykład dobrego wykorzystania szansy na rozwój, którą dają środki unijne. Uczelnia wzbogaciła się o dwa ważne i potrzebne obiekty – bibliotekę główną oraz centrum sportowe. Ich powstanie nie tylko poprawiło komfort kształcenia, ale przede wszystkim pozwoliło UKW poszerzyć ofertę edukacyjną o nowe kierunki – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W ramach budowy uniwersyteckiego centrum sportu powstała hala sportowa na 1,5 tysiąca widzów, oraz sale audytoryjne, ćwiczeniowe, do fitnessu i rehabilitacji oraz aula wykładowa. Centrum Sportu posiada tez pełnowymiarowy basen pływacki. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na realizację inwestycji trafiło 21 milionów złotych w ramach naszego RPO.

 

Drugi etap inwestycji trwa od 2013 roku. Na realizację tego przedsięwzięcia  bydgoski uniwersytet otrzymał dodatkowo ponad 8 milionów złotych z RPO WK-P.. W sąsiedztwie Centrum Kultury Fizycznej i Sportu UKW powstały boiska do:

  • piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią,
  • wielofunkcyjne boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki z nawierzchnią poliuretanową,
  • wielofunkcyjne boisko do plażowych odmian piłki nożnej, siatkowej i ręcznej.

Zakres prac obejmuje również modernizację istniejących kortów tenisowych. Na miejscu przylegających do nich budynków do obsługi kortów powstaje dwukondygnacyjny obiekt dydaktyczno-usługowy. Kompleks zostanie ogrodzony i oświetlony, zostanie zamontowane nagłośnienie oraz monitoring boisk i kortów. Uczelnia zakupi też wyposażenie obiektów. Boiska i kort o wymiarach 40X40 są już gotowe. Do wykonania pozostały między innymi prace wykończeniowe w budynku i na boiskach. Odbiory techniczne planowane są w maju.

 

Budowa Centrum Kultury Fizycznej i Sportu UKW w Bydgoszczy to inwestycja na realizację której trafiło największe dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii przedsięwzięć związanych z rozbudową infrastruktury sportowej.

 

Więcej tutaj 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

11 lutego 2015 r.