Aktualności

Rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski
Rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski

Rodzinny rajd rowerowy w Żninie

Pierwszy w tym roku marszałkowski rodzinny rajd dla miłośników dwóch kółek odbył się w niedzielę (10 czerwca) w Żninie. Na starcie stanęło 370 uczestników. Imprezę zorganizowaliśmy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Żninie.

 

Trasa 34-kilometrowego objazdu wiodła przez urokliwe okolice Żnina. Rowerzyści rozpoczęli i ukończyli  objazd na żnińskim rynku. Na trasie znalazły się między innymi Podgórzyn, Wenecja, Biskupin, Gąsawa i Łysinin. W Ośrodku Wypoczynkowym Przystań Wenecka odbyły się konkursy dla uczestników.

W ramach kolejnych tegorocznych rajdów rowerowych będziemy promować marszałkowskie inwestycje drogowe, przy których powstają także trasy dla użytkowników jednośladów. Kolejne imprezy odbędą się:

 

  • 7 lipca – rajd w ramach promocji drogi 559 z Lipna do Skępego,
  • 29 lipca – rajd w ramach promocji drogi nr 265 z Brześcia Kujawskiego do Kruszyna.

 

Szczegóły i informacje o zapisach wkrótce na www.kujawsko-pomorskienarowery.pl.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

11 czerwca 2018 r.

 

Rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip KowalkowskiRajd rowerowy w Żninie, fot. Filip KowalkowskiRajd rowerowy w Żninie, fot. Filip KowalkowskiRajd rowerowy w Żninie, fot. Filip KowalkowskiRajd rowerowy w Żninie, fot. Filip KowalkowskiRajd rowerowy w Żninie, fot. Filip KowalkowskiRajd rowerowy w Żninie, fot. Filip KowalkowskiRajd rowerowy w Żninie, fot. Filip KowalkowskiRajd rowerowy w Żninie, fot. Filip KowalkowskiRajd rowerowy w Żninie, fot. Filip KowalkowskiRajd rowerowy w Żninie, fot. Filip KowalkowskiRajd rowerowy w Żninie, fot. Filip KowalkowskiRajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski