Aktualności

Rodzinny rajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek Grzybowski
Rodzinny rajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek Grzybowski

Rodzinny rajd rowerowy w Brodnicy

Kolejny w tym roku rodzinny rajd dla miłośników dwóch kółek z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery” odbył się w niedzielę (25 czerwca) w Brodnicy.

 

Głównym organizatorem rodzinnych rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery” jest Urząd Marszałkowski. To już trzecia edycja naszej akcji. Pierwszy w tym roku przejazd odbył się 22 kwietnia we Włocławku, drugi raz spotkaliśmy się 28 maja na trasie w Żninie. W niedzielę (25 czerwca) spotkaliśmy się na liczącej 25 km malowniczej trasie wiodącej przez Brodnicki Park Krajobrazowy. Uczestnicy wystartowali z Plaży Miejskiej przy ul. Niskie Brodno w Brodnicy, pod drodze minęli jeziora Bachotek, Bartno i Strażym. Zatrzymali się w Zielonej Szkole Brodnickiego Parku Krajobrazowego a powrócili do Brodnicy nową ścieżką rowerową. Rajd zakończył się przy restauracji Omega.

 

Każdy uczestnik rajdu otrzymał pakiet startowy z numerem startowym oraz materiałami promocyjnymi partnerów, a na mecie pamiątkowy medal. Na najmłodszych uczestników, dla których był to pierwszy rajd rowerowy przygotowaliśmy  pamiątkowe dyplomy.

Partnerami rajdu byli Brodnicki Park Krajobrazowy oraz Miasto Brodnica. 

 

Terminy kolejnych rajdów w ramach cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery 2017”:

  • 26 sierpnia – Świecie,
  • 23 września – Toruń.

 

Szczegóły na stronie www.kujawsko-pomorskienarowery.pl

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 czerwca 2017 r.

ostatnia aktualizacja: 26 czerwca 2017 r.

 

Rodzinny rajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek GrzybowskiRodzinny rajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek GrzybowskiRodzinny rajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek GrzybowskiRodzinny rajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek GrzybowskiRodzinny rajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek GrzybowskiRodzinny rajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek GrzybowskiRodzinny rajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek GrzybowskiRodzinny rajd rowerowy w Brodnicy, fot. Jacek Grzybowski