Aktualności

Rajd rowerowy w Toruniu, fot. Dorota Grzybowska
Rajd rowerowy w Toruniu, fot. Dorota Grzybowska

Rajd szlakiem Wiślanej Trasy Rowerowej

Pół tysiąca osób wzięło udział w kolejnym w tym roku rodzinnym rajdzie dla miłośników dwóch kółek z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”, który odbył się w sobotę (23 września) w Toruniu. Dwudziestokilometrowa trasa w większości wiodła szlakiem Wiślanej Trasy Rowerowej.

 

Wiślana Trasa Rowerowa to wyjątkowy szlak dla miłośników dwóch kółek, biegnący wzdłuż całego kujawsko-pomorskiego odcinka królowej polskich rzek, po obu jej brzegach. Długość prawobrzeżnej części szlaku wynosi 212 km, lewobrzeżnej – 238 km. Trasa prezentuje walory turystyczne doliny Wisły i przylegających do niej terenów. Została wytyczona na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przez Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły. Więcej.

 

Na szlaku Wiślanej Trasy Rowerowej leży także Toruń, w którym 23 września odbyła się najbliższa odsłona rodzinnego rajdu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Start miał miejsce z parkingu przy Boisku Przy Skarpie a meta w Osadzie Leśnej na Barbarce. Trasa liczyła ponad 20 kilometrów i wiodła ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Lubickiej, ulicą Winnica, Bulwarem Filadelfijskim, ulicą ks. Jerzego Popiełuszki, ścieżką rowerową wzdłuż Martwej Wisły, dalej przez Park Bydgoski do ulicy Przybyszewskiego, Bydgoską, Reja, Mickiewicza, drogą krajową nr 80 do Przysieka, ulicą Leśną i ulicą Przysiecką do Osady Leśnej na Barbarce.

 

Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe medale, konkursy z nagrodami i quiz, w którym do wygrania był rower. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pakiet startowy w postaci numeru startowego, talonu na posiłek regeneracyjny na mecie oraz Get Well isotonic drink, dodatkowo na 400 pierwszych zarejestrowanych uczestników czekały pamiątkowe koszulki. Na najmłodszych uczestników, dla których był to pierwszy rajd rowerowy szlakiem Wiślanej Trasy rowerowej, przygotowaliśmy  pamiątkowe dyplomy.

 

Informacje organizacyjne i trasa na www.kujawsko-pomorskienarowery.pl.

 

Głównym organizatorem rodzinnych rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery” jest Urząd Marszałkowski. Pierwszy w tym roku przejazd odbył się 22 kwietnia we Włocławku, drugi raz spotkaliśmy się 28 maja w Żninie, trzeci 25 czerwca na malowniczej trasie wiodącej przez Brodnicki Park Krajobrazowy, a czwarty 23 sierpnia w okolicach Świecia. W naszych rodzinnych rajdach rowerowych wzięło dotychczas udział 1,4 tysiąca osób.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 września 2017 r.

ostatnia aktualizacja: 27 września 2017 r.

 

Rajd rowerowy w Toruniu, fot. Dorota GrzybowskaRajd rowerowy w Toruniu, fot. Dorota GrzybowskaRajd rowerowy w Toruniu, fot. Dorota GrzybowskaRajd rowerowy w Toruniu, fot. Dorota GrzybowskaRajd rowerowy w Toruniu, fot. Dorota Grzybowska