Aktualności

VI Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych „Przygrywka”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
VI Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych „Przygrywka”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

„Przygrywka” po raz siódmy

Przed nami VII Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych „Przygrywka” o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tym roku spotkamy się w dniach 24-27 maja. Na scenie klubu „Od Nowa”  zobaczymy aż dziesięć spektakli.  Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym. Harmonogram dostępny na stronie teatru.

 

Podczas „Przygrywki” wystąpią studenci szkół artystycznych, publicznych i niepublicznych z Bydgoszczy, Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Olsztyna i Katowic, którzy zaprezentują spektakle muzyczne – egzaminy semestralne i dyplomy. Wśród studenckich propozycji znajdą się między innymi spektakle z piosenkami Kory Jackowskiej i Macieja Maleńczuka. Zwieńczeniem przeglądu, obok uroczystej gali finałowej, będzie „Paryski wieczór” w reżyserii Tomasza Valldal-Czarneckiego.

 

Bezpłatne wejściówki na spektakle i galę zakończenia można odebrać w Biurze Obsługi Widza Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego przy ul. Żeglarskiej 8 (liczba jest ograniczona).

 

W tegorocznej edycji przeglądu spektakle oceniać będzie komisja w składzie: Renia Gosławska (aktorka, wokalistka, wykładowczyni Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni, a także kierowniczka muzyczna zespołu gospel „Light of Love”), Tomasz Lewandowski (muzyk i kompozytor), Jerzy Satanowski (kompozytor i reżyser) oraz Anna Wołek (dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu).

 

Organizator wydarzenia, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu, jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

16 maja 2023 r.