Aktualności

Drwęca w rejonie Brodnicy, fot. Daniel Pach
Drwęca w rejonie Brodnicy, fot. Daniel Pach

Przygoda z naturą z przewodnikiem 2.0

Raj dla kajakarzy, rowerzystów i aktywnych piechurów, wymarzone miejsca dla szukających ciszy i spokoju na łonie przyrody – parki krajobrazowe województwa kujawsko-pomorskiego zapraszają nie tylko w wakacje, ale latem jest tu szczególnie pięknie. Wypoczynek warto zaplanować z przygotowaną przez nas aplikacją na smartfony i tablety.

 

– W Kujawsko-Pomorskiem mamy osiem parków krajobrazowych, wszystkie warte tego, by zobaczyć je i poznać osobiście – wspaniała przyroda z rzadkimi gatunków zwierząt i roślin, liczne jeziora, atrakcyjne szlaki turystyczne, interesujące materialne świadectwa dziedzictwa kulturowego. Nie znam takich, którzy tu nie wracają, często po wiele razy – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Brodnicki Park Krajobrazowy to mniej więcej 45 jezior. Tucholski Park Krajobrazowy i Wdecki Park Krajobrazowy są częściami największego polskiego rezerwatu biosfery – Borów  Tucholskich. Nadgoplański Park Tysiąclecia oraz Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy oferują świetne warunki do podglądania ptaków. Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego chroni i pielęgnuje walory przyrodnicze Doliny Dolnej Wisły oraz kultury menonickiej. W obrębie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego znajduje się najwyższe w regionie wzniesienie – Czarna Góra. Przyrodę Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego cechuje różnorodność gatunków roślin, w tym ściśle chronionych.

 

 

Opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego aplikacja „Parki Krajobrazowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego” na telefon lub tablet łączy funkcjonalność wirtualnego przewodnika i nawigacji. Pozwala na planowanie wycieczek, w przystępny sposób prezentuje atrakcje, a wyczerpujące opisy wzbogacone są o fotografie i grafiki.

 

 

Warto przyjechać, warto zobaczyć

20-21 sierpnia – Festiwal Smaku w Grucznie

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 lipca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2016 r.