Aktualności

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Przemek Wołoszyk: wokół Polski w mniej niż 2 tygodnie

Gościem marszałka Piotra Całbeckiego był 27 sierpnia toruński przewodnik i pasjonat turystyki Przemysław Wołoszyk, który zakończył właśnie wyprawę rowerową wzdłuż granic Polski. Rozmawiano o kolejnych wspólnych przedsięwzięciach promujących Kujawsko-Pomorskie oraz zdrowy styl życia, w tym o otwartym jesiennym rajdzie po nieodkrytych jeszcze turystycznie miejscach naszego regionu.

 

Przemek Wołoszyk wystartował 14 sierpnia z Helu kierując się w stronę Trójmiasta i na wschód. Przejechał wzdłuż wschodniej granicy kraju, potem były górskie odcinki na południowych rubieżach, a na koniec trasa wzdłuż Odry na północ w kierunku Wybrzeża. Założona na trzy tygodnie wyprawa, dzięki znakomitej formie naszego rowerzysty – który spędzając 15-17 godzin w siodełku robił dziennie nawet ponad 200 kilometrów – zakończyła się tydzień wcześniej. Marszałek Całbecki był honorowym patronem ekspedycji będącej zwieńczeniem projektu Thriatlon Expedition Polska.

 

– Choć to indywidualny wysiłek Przemka, była to w sumie gra zespołowa. Istotne było wsparcie w rodzinie, w pracy, wśród przyjaciół którzy pomogli przygotować się do tego wyczynu. Właśnie drużyna, współpraca, wspólne zaangażowanie pozwalają osiągać sukcesy. Oczywiście, trzeba hartu ducha żeby sprostać takiemu zadaniu – podkreślał po spotkaniu gospodarz województwa, który wystąpił na wspólnym z naszym bohaterem dwóch kółek briefingu prasowym.

 Fot. Andrzej Goiński

Nowy wspólny projekt promocyjny Przemka Wołoszyka i jego ekipy oraz samorządu województwa kujawsko-pomorskiego to rowerowy objazd wzdłuż granic regionu. – Ale to nie będzie samotna wyprawa, to będą spotkania z ludźmi, z rowerzystami, będą też wędrówki piesze – by w jak najlepszym świetle zaprezentować nasze województwo i promować zdrowy tryb życia, a także pokazać, że można fajne rzeczy zorganizować małym budżetem – powiedział dziennikarzom rowerzysta.

 

Nasz rowerowy otwarty dla wszystkich chętnych rajd rowerowy, z udziałem Przemka Wołoszyka i zaproszonych cyklistów z innych regionów, dojdzie do skutku najprawdopodobniej jeszcze tej jesieni. Będzie to nie tylko wspólna zabawa, ale też dobra, bo inna niż wszystkie, promocja województwa. 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 sierpnia 2015 r.