Aktualności

Wielkanocny kiermasz w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Wielkanocny kiermasz w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Przedświąteczna wystawa rękodzieła (zdjęcia)

W poniedziałek (11 marca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się doroczna wielkanocna wystawa rękodzieła pod hasłem „My też potrafimy”. Stoiska wystawiło 40 placówek integracji społecznej z całego województwa. Kiermasz otworzyli marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

 

– Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Stworzone z pasją i miłością przedmioty to doskonały pomysł na świąteczne dekoracje, ale także na prezent – mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

Swoje prace zaprezentowali uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz twórcy skupieni w organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 

Kupić można było między innymi oryginalne pisanki, stroiki, haftowane serwetki, kartki i ozdoby świąteczne. Całkowity dochód ze sprzedaży wystawcy przeznaczają na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

 

Lista wystawców (plac Teatralny 2 oraz ul. M. Skłodowskiej-Curie 73)

 

Urząd Marszałkowski organizuje podobne wystawy-kiermasze dwa razy w roku – przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem. Wydarzenie jest finansowane ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego (w ramach projektu „Równe szanse 2030+”).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 marca 2024 r.

Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2024 r.