Aktualności

Wizualizacja stoiska

Promujemy region w Berlinie

Województwo kujawsko-pomorskie prezentuje swoją ofertę turystyczną podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB w Berlinie. Targi corocznie ściągają wystawców z blisko dwustu krajów. Nasz region reprezentować będą Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Włocławek i Nakło. Stoisko przygotowała Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

 

Targi rozpoczęły się w środę (4 marca) i potrwają do niedzieli. Trzy pierwsze dni przeznaczone będą wyłącznie dla branży turystycznej, dwa ostatnie dla publiczności. Jak co roku wystawiamy się w ramach narodowego stoiska, które przygotowuje Polska Organizacja Turystyczna.

ITB organizowane są w największym kompleksie targowym stolicy Niemiec – Messe Berlin. Corocznie targi odwiedza około 200 tysięcy osób z całego świata, w tym blisko 11 tysięcy wystawców. Berlińskie targi to nie tylko efektywna promocja naszej oferty turystycznej oraz bogactwa przyrodniczego i kulturowego regionu. Stwarzają też możliwość poznania aktualnych oczekiwań i preferencji turystów zagranicznych. Niemcy są najliczniej odwiedzającą nasz region grupą turystów. Co trzeci turysta z zagranicy to Niemiec.

 

Nasz region na targach reprezentować będzie radny województwa Piotr Kwiatkowski.

 

Departament Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

 

5 marca 2015 r.