Aktualności

Prof. Janusz Kowalewski oraz marszałek Piotr Całbeckina gali jubileuszowej CO, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP
Prof. Janusz Kowalewski oraz marszałek Piotr Całbeckina gali jubileuszowej CO, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Prof. Kowalewski Menedżerem Roku w Ochronie Zdrowia

Profesor Janusz Kowalewski, dyrektor samorządowego wojewódzkiego Centrum Onkologii w Bydgoszczy, otrzymał prestiżowy tytuł Menedżera Roku w Ochronie Zdrowia 2019. Kandydaturę pana profesora zgłosił marszałek Piotr Całbecki. – Serdecznie gratuluję tego sukcesu! Jest to Pana osobisty sukces, który cieszy tym bardziej, że odzwierciedla uczucia  tysięcy wdzięcznych pacjentów, którym kierowana przez Pana placówka daje nadzieję – napisał w SMS-ie z gratulacjami gospodarz województwa. 

 

Jest chirurgiem, prawdziwym mistrzem i autorytetem w swojej dziedzinie. Z CO związany od 2000 roku, przez wiele lat kierował Oddziałem Klinicznym Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów. Był też zastępcą dyrektora do spraw medycznych kiedy szpitalem kierował dr Zbigniew Pawłowicz; funkcję szefa ośrodka objął w 2014 roku. W publicznych wypowiedziach podkreśla, że do tej roli przygotowywał go właśnie dr Pawłowicz.  

 

– [Pacjenci] pragną być traktowani podmiotowo, chcą zobaczyć uśmiech na twarzy lekarza, oczekują, aby podczas wizyty lekarz zajmował się wyłącznie ich problemem – nie odbierał telefonów, nie podpisywał innych dokumentów, nie załatwiał „w przelocie” innych spraw. Takich cech należy poszukiwać u lekarza, tak należy organizować pracę w szpitalu, aby lekarz na to wszystko miał czas – mówił kilka miesięcy temu w wywiadzie dla www.kujawsko-pomorskie.pl

 

 

Bydgoskie Centrum Onkologii jest jednym z najnowocześniejszych szpitali w Polsce, współpracującym z ośrodkami naukowymi w całym świecie, wielkim specjalistycznym kombinatem leczniczym. Jest najlepszą w kraju, wiodącą placówką w dziedzinie leczenia nowotworów i drugą najlepszą wśród wszystkich lecznic w Polsce. Stale się modernizuje, m. in. dzięki środkom samorządu województwa, stale modernizuje też standardy leczenia. Obecnie skupia się na tworzeniu modułów dedykowanych diagnostyce, skojarzonemu leczeniu, rehabilitacji po terapii i wsparciu psychologicznemu pacjentów z chorobami nowotworowymi konkretnych narządów. Posiada już moduł leczenia raka piersi (z międzynarodowym certyfikatem Breast Cancer Unit), buduje moduł leczenia raka płuc i przygotowuje się do stworzenia takich  jednostki dedykowanych leczeniu nowotworów jelita grubego i prostaty. – Ośrodki narządowe to przyszłość leczenia onkologicznego – mówił prof. Kowalewski dziennikowi „Rzeczpospolita” w grudniu 2018.  

 

W tym roku szpital obchodzi ćwierćwiecze istnienia. W uznaniu zasług na polu publicznego lecznictwa i badań naukowych w dziedzinie medycyny centrum zostało odznaczone Medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

 

 

Konkurs pod patronatem ministra zdrowia zorganizowało już po raz dziewiętnasty Wydawnictwo Termedia. Gala 16 stycznia na Zamku Królewskim w Warszawie. Oficjalne wyniki konkursu na stronie organizatorów

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 grudnia 2019 r.