Aktualności

Akcja w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Sauron Photography
Akcja w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Sauron Photography

Priorytet – bezpieczeństwo na drodze

Policjanci, inspektorzy transportu drogowego i przedstawiciele żandarmerii wojskowej włączyli się do tegorocznej akcji w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, a kierowcy mogli skorzystać z krótkiego kursu pierwszej pomocy i symulatora dachowania. W akcji uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. 

 

W autostradowym miejscu obsługi podróżnych (MOP) tuż za bramkami w Nowej Wsi (powiat toruński) we wtorek (21 września) funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących, wyposażenie pojazdów i ich stan techniczny oraz przypominali o zasadach poruszania się w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwracano na to, w jaki sposób przewożone są dzieci.

 

W akcji zorganizowanej przez komendanta miejskiej policji w Toruniu wzięli udział przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu, Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy i żandarmerii wojskowej.

 

Działania prowadzone są w ramach ogólnopolskiego projektu ROADPOL Safety Days, którego celem jest podnoszenie świadomości kierowców na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

22 września 2021 r.

 

Akcja w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Sauron PhotographyAkcja w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Sauron PhotographyAkcja w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Sauron PhotographyAkcja w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Sauron PhotographyAkcja w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Sauron PhotographyAkcja w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Sauron PhotographyAkcja w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Sauron PhotographyAkcja w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Sauron PhotographyAkcja w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Sauron Photography