Aktualności

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w fabryce TZMO we Frydrychowie, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP
Prezydent Andrzej Duda z wizytą w fabryce TZMO we Frydrychowie, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Prezydent RP z wizytą w TZMO

Prezydent Andrzej Duda odwiedził 20 marca kompleks produkcyjny należącej do Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych spółki Plastica we Frydrychowie w gminie Kowalewo Pomorskie. TZMO jest laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Odpowiedzialny biznes”. Wśród osobistości towarzyszących głowie państwa był marszałek Piotr Całbecki.

 

TZMO, kujawsko-pomorska firma, która jest działającym globalnie potentatem na rynku materiałów higienicznych, jest też przedsiębiorstwem angażującym się społecznie. Organizuje międzynarodową konferencję poświęconą opiece długoterminowej i paliatywnej, od kilkunastu lat finansuje też rozgrywki piłkarskie osób niepełnosprawnych, w których uczestniczą m. in. drużyny niepełnosprawnych intelektualnie. Wśród jej inicjatyw na rzecz lokalnego środowiska jest międzynarodowy turniej tenisowy Bella Cup. Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP, polski nobel w biznesie, otrzymała już po raz drugi; po raz pierwszy, w 2013 roku, za obecność na globalnych rynkach. Prezes TZMO Jarosław Józefowicz był dwukrotnie, w 2009 i 2016 roku, za dokonania biznesowe i działania w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu, laureatem Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Plastica, którą w towarzystwie marszałka Całbeckiego i prezesa Józefowicza zwiedzał prezydent Duda, produkuje wyroby higieniczne pod marką Happy, Bella i Seni oraz wyroby medyczne pod marką Matopat, a także opakowania, w tym bezpieczne opakowania medyczne.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 marca 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 21 marca 2018 r.

 

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w fabryce TZMO we Frydrychowie, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPPrezydent Andrzej Duda z wizytą w fabryce TZMO we Frydrychowie, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPPrezydent Andrzej Duda z wizytą w fabryce TZMO we Frydrychowie, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPPrezydent Andrzej Duda z wizytą w fabryce TZMO we Frydrychowie, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPPrezydent Andrzej Duda z wizytą w fabryce TZMO we Frydrychowie, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPPrezydent Andrzej Duda z wizytą w fabryce TZMO we Frydrychowie, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPPrezydent Andrzej Duda z wizytą w fabryce TZMO we Frydrychowie, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP